در مصاحبه با فاطمه افشاریان گفته شد:

احساس رضایت شخصی عامل موفقیت / الگوهای موفق دور از ما نیستند

همه ما نیازمند «نهضت تولید محتوای مردمی» در راستای جلوگیری از فراموشی زنانِ قهرمان ایران هستیم. نهضتی که نوجوانان می‌توانند در آن پیشرو بوده و با حضور در بخش «فیلم ما» جشنواره مردمی عمار در نجات‌دادن سوژه‌ها از خطر فراموشی سهیم باشید. «زنانِ قهرمان»، زنان عادی‌ای هستند که اطراف ما زندگی می‌کنند و نسل جدید به راحتی می‌تواند با آن‌ها احساس هم‌ذات‌پنداری کرده و به عنوان الگو انتخاب کند.

به گزارش عمارفیلم؛ این روزها مسابقه فیلمسازی ویژه دانش‌آموزان برای معرفی زنان موفق ایران تحت عنوان «نهضت روایت زن ایرانی» در بخش فیلم ما سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در جریان است.

به همین دلیل به سراغ «فاطمه افشاریان» مجری، گوینده و شاعر رفتیم تا نظر وی را در مورد این پویش جویا شویم:

 

احساس رضایت شخصی عامل موفقیت

افشاریان اظهار داشت: زن موفق کسی است که بتواند به رضایت شخصی از خودش برسد و احساس رضایت از خود را داشته باشد. هرکدام از ما زنان اهدافی داریم و در تلاشیم به نقاطی که در زندگی خود ترسیم کرده‌ایم برسیم و همین‌که بتوانیم به آن اهداف رسیده و حالمان خوب باشد ما یک آدم موفق هستیم.

 

الگوهای موفق دور از ما نیستند

افشاریان در پاسخ به معرفی زنان موفق اطراف خود گفت: ما نباید الگوهای موفقیت را به دور از خود ببینیم. گاهی اوقات الگوها اطراف ما هستند. زن موفق در ذهن من قطعا مادرم هستند. ایشان در هر نقشی که بوده‌اند توانستند احساس رضایت از خود را داشته باشند. چه زمانی که در نقش مادری و چه زمانی که دانشجو و یا الان که استاد دانشگاه هستند.

افشاریان در ادامه بیان کرد: در شب یلدا برای تهیه گزارش مهمان زنان جمعیت هلال احمر بودیم زنانی که می‌توانستند در منزل و در کنار خانواده خود باشند اما مشغول خدمت‌رسانی به مردم بود‌ند. به نظر من این افراد نمونه زنان موفق هستند.

 

شما نوجوانان عزیز می‌توانید آثار خود را تا تاریخ 31 فروردین‌ماه 1402 به آدرس Filmema13@ در پیامرسان‌های شاد، بله، ایتا و روبیکا ارسال نمایید.