فیلم‌ها به سفارش شما ساخته می‌شوند! / فراخوان «جوایز مردمی» یازدهمین جشنواره فیلم عمار منتشر شد

دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار، فراخوان «جوایز مردمی» یازدهمین جشنواره فیلم عمار را منتشر کرد.

جشنواره عمار که در سال ۱۳۸۹ همزمان با اولین سالگرد حماسه نهم دی‌ماه شکل گرفت، کوشید صدای حنجره‌های سانسور شده و سیمای جمهور مردمانی باشد که در سپهر رسانه‌، ضریب درخوری پیدا نمی‌کنند.

 

طی یک دهه، اکران‌کنندگان مردمی تلاش کردند پرده نمایش هنر مردمی را به دورافتاده‌ترین روستاها و حتی فراتر از مرزها، برسانند. جشنواره مردمی فیلم عمار مفتخر است در آستانه‌ی یازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، خبر از سومین فراخوان «جوایز مردمی» دهد.

 

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم عمار، بخش مهم فراخوان این جشنواره طی دو دوره اخیر، «فراخوان جوایز مردمی» است که مردمی بودن این جشنواره را بیش از پیش برجسته کرده است.

 

جشنواره مردمی فیلم عمار از تمام افراد دغدغه مند، موسسات، تشکل‌های مردمی دعوت می‌کند موضوعات و دغدغه‌های مد نظر خود را در حوزه‌های مختلف، در قالب فراخوان از سینماگران بخواهند و به فیلمسازانی که بهترین آثار را در این موضوعات تولید کرده‌اند، هدیه‌ای مادی یا معنوی را اختصاص دهند.

 

 

ضرورتها، اهداف و دستاوردها :

▪️ نزدیک کردن سینما به مسئله های مردم و جامعه  

درنتیجه‌ی این کار، محتوای فیلم ها بر مبنای نیازهای جامعه و همچنین صدای مردم تنظیم شده و مردم بی‌واسطه از محتوای سینما الگو برداری کرده و زمینه فرهنگ سازی مهیا می‌شود.

 

▪️ استعدادیابی و معرفی چهره های نو

فراخوان های جشنواره این فرصت را به استعدادهای دیده نشده خواهد داد که با تولید اثر بر مبنای خواست مردم، توانایی های خود را مطرح کنند.

 

▪️ استقلال جوایز از بودجه دولتی

فیلم به سفارش مردم با نظر مردم و برای مردم تولید می شود و جوایز آن نیز از سوی مردم تامین می گردد.

 

▪️ استقلال فیلمساز از جشنواره های خارجی و غیرمردمی (سیاسی)

فیلمسازانی که دغدغه مردم و خواست آن ها را به رسمیت می شناسند، امکان تولید اثر بر مبنای خواست مردم را پیدا کرده و نیز توان اکران مردمی می یابند.

 

▪️ برند سازی جوایز (سوژه)

برای جوایز نفیس، عنوان یا نامی منسوب می‌شود که همیشه ماندگار خواهد ماند و در بلندمدت شناخته شده و برند می گردد. 

 

▪️ معرفی سوژه های نو

سوژه های پیشنهادی در فراخوان جوایز مردمی، عموما سوژه های دیده نشده در فضای تولید آثار سینمایی است که تا پیش از این به رسمیت شناخته نمی شدند.

 

شرایط فراخوان‌دهنده :

▪️ عموم مردم (ایرانی و غیرایرانی) می‌توانند جزو فراخوان دهندگان باشند.

▪️ نهاد ها و سازمان‌های غیر وابسته دولتی، دانشگاهها و …  می‌توانند در فراخوان شرکت کنند اما رویکرد دبیرخانه بر جذب فراخوان های مردمی است.

▪️ فراخوان هایی که با مبانی جشنواره مغایرت دارند پذیرفته نخواهند شد.

 

شرایط موضوع :

▪️ موضوعات روز، زمین مانده یا محل مناقشه جزء اولویت‌های فراخوان هستند.

▪️ موضوعات می‌توانند در مورد مسائل کوتاه مدت مبتلابه جامعه و یا در مورد مسائل بلندمدت جامعه باشند.

 

شرایط جایزه :

▪️ محدودیتی برای تعداد آثار برگزیده هر فراخوان وجود ندارد.

▪️ جایزه تعیین شده می‌تواند مادی، معنوی یا تلفیقی از هر دو باشد.

▪️ جایزه مادی شخصیت‌های حقیقی باید متناسب با توانایی مالی ایشان باشد.

▪️ حداقل جایزه مادی ارگان‌ها و نهادهای دولتی شهرستان‌ها باید معادل مبلغ یک میلیون تومان و مراکز استان‌ها معادل مبلغ دو میلیون تومان باشد.

▪️ جوایز معنوی ترجیحا ارتباط منطقی با موضوع فراخوان داشته باشد و جهت برگزاری نمایشگاه جوایز مردمی در محل جشنواره، به وسیله پست پیشتاز یا تیپاکس به دبیرخانه جشنواره عمار به نشانی (تهران، خیابان شانزده آذر، روبروی خیابان پورسینا، پلاک ۶۰، حسینیه هنر) ارسال گردد؛ ضمنا هزینه پست بر عهده جشنواره می باشد.

▪️ جوایز باید مورد تایید دبیرخانه جشنواره باشند.

فرآیند ثبت فراخوان :

ورود به صفحه اختصاصی «ثبت فراخوان های مردمی جشنواره عمار» در سایت جشنواره مردمی عمار و تکمیل فرم مربوطه و ثبت فراخوان در سایت AmmarFilm.ir

*جهت رسانه ای شدن هرچه بهتر فراخوان، اعلام فراخوان به صورت کلیپی حداکثر ۲/۵ دقیقه ای یا به صورت یک فایل صوتی، شامل نام و شغل فراخوان دهنده، جایزه‌ی درنظر گرفته شده و نام جایزه، استان و شهر فراخوان دهنده و موضوع فراخوان به شماره۰۹۱۵۰۷۹۲۱۴۶ در فضای مجازی (واتس اپ، ایتا، بله، تلگرام) ارسال گردد

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۴۲۷۹۵۳۵۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.