اعلام برگزیدگان افتتاحیه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار

به گزارش عمارفیلم، دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار برگزیدگان بخش های مسابقه فیلمنامه، تولیدات تلویزیونی، نماهنگ، فیلم ما و پویانمایی سیزدهمین دوره این جشنواره را اعلام کرد.

هیئت داوران بخش « فیلم‌نامه»؛ متشکل از آقایان هوشنگ توکلی، احمد شاکری، امین صدیقی، محمد ساسان و جمال یزدانی در بخش طرح فیلم‌نامه ضمن تقدیر از اثر «سوفار» به نویسندگی «حمید رسول‌پور»، لوح افتخار این بخش را به دلیل«توجه به بوم‌گرایی، قهرمان محوری و پرداختن به ورزش‌های بومی » اهدا می‌کند به اثر: «کبدی » به نویسندگی آقای«محمد صبوحی».

هیئت داوران در بخش فیلم‌نامه فانوس این بخش را به دلیل « ساختار منسجم، توجه به مسئله جنایات منافقین و مقاومت مردمی» اهدا می‌کند به اثر :«چهار زبر» به نویسندگی سرکار خانم « طاهره ولی‌پور».

طاهره ولی پور برنده فانوس بخش فیلمنامه با اثر چهار زبر، با بیان این‌که‌افتخار می‌کنم به جایزه ای که از جشنواره عمار گرفته ام، عنوان کرد: امروز دو خبر دارم، اول اینکه بعد از یکسال از شبکه دو اولین سریالی در خصوص ده روز آخر زندگی حاج قاسم سلیمانی پخش خواهد شد که بنده نویسنده آن بودم و خبر دوم این است که در حال نوشتن سریالی در خصوص شهدای شاهچراغ هستم.

و آرزو دارم که یک روز جشنواره مردمی عمار جایگزین همه ی جشنواره ها و فستیوال هایی شود که فقط نامی از انقلاب را یدک می‌کشند.

 

هیئت داوران بخش «پویانمایی»؛ متشکل از آقایان محمد سرشار، مجید اسماعیلی و سرکار خانم رقیه فاضل در بخش پویانماییِ بلند و نیمه بلند: ضمن تقدیر از اثر ضمن تقدیر از اثر «قلعه‌ی ماهیان » به تهیه‌کنندگی آقای «امیر کساوندی »، فانوس این بخش به علت «جذابیت بصری مناسب، تکنیک متناسب با مضمون و طنز دلنشین »  تعلق می‌گیرد به: اثر «لوپتو» به تهیه‌کنندگی آقای «فرهاد امین‌زاده».

در بخش پویانماییِ کوتاه:

ضمن تقدیر از اثر «نامه‌ای به آرتین » به تهیه‌کنندگی سرکار خانم « معصومه عرب‌خانی»، فانوس این بخش به علت « جذابیت بصری، تلفیق صحیح صدا و تصویر و کارگردانی درست و به‌جا» تعلق می‌گیرد به: اثر «ماه همدلی» به تهیه‌کنندگی آقای « محمد سیدجوادی».

در بخش پویانماییِ سریالی:

لوح افتخار این بخش را به علت «داستان ساده و روان، توجه به موضوع قهرمان در آثار کودک و جذابیت بصری» اهدا می‌کند به: اثر «روایت ستاره‌ها» به تهیه‌کنندگی آقای «سیدمحمد پیشنمازی».

و لوح افتخار دوم این بخش را به علت« نگاه لطیف و خردسالانه به حماسه اربعین و طراحی جهان تصویری هنرمندانه»  اهدا می‌کند به: اثر «قصه‌های آفتابگردون» به تهیه‌کنندگی آقای «حجت غیب‌الله‌زاده». همچنین لوح افتخار دیگر این بخش به علت« مضمون نو همراه با رعایت استانداردهای تولید» تعلق می‌گیرد به اثر «شهدای مدافع وطن» به تهیه‌کنندگی آقای «محمدحسین فرمانی».

هیئت داوران در بخش « نماهنگ»؛ متشکل از آقایان هادی آرزم، محسن صفایی‌فرد و امیر داسارگر ضمن تقدیر از اثر ضمن تقدیر از اثر « مسافران خورشید» به کارگردانی آقای « علی ملاقلی‌پور»، اثر « شاهچراغ» به کارگردانی آقای« محمد ابراهیمی‌فر» و خوانندگان اثر « علیک‌السلام» 

لوح افتخار این بخش را به علت « واکنش به‌هنگام به مسائل روز در قالب موسیقی اعتراض همراه با انتخاب درست هنروران و کارگردانی درست و رسا در راستای طرح ایده مرکزی» اهدا می‌کند به اثر « اعتراض دارم» به کارگردانی آقای  «احمد ذوالفقاری» و لوح افتخار دوم را به علت « واکنش به هنگام به مسائل روز و استفاده از راوی-شاعر خانم در نماهنگ» اهدا می‌کند به اثر « قول مادرانه» به کارگردانی آقای « محمدعلی یزدانی».

جایزه ویژه دستاورد فرهنگی هنری توسط هیئت داوران به دلیل «فرصت شناسی از ظرفیت سرود و نوجوان برای پیوند با هیئت و استمرار در این مسیر» تقدیم می شود به «حاج عبدالرضا هلالی».

در بخش «تولیدات تلویزیونی»؛ متشکل از آقایان  مجید اکبرشاهی، محمد لسانی، سیدمحمد حسین هاشمی گلپایگانی، سیدرسول منفرد، خانم آسیه زارعی هیئت داوران در بخش برنامه تلویزیونی ترکیبی ضمن تقدیر از اثر ضمن تقدیر از اثر«جان و تن» به تهیه کنندگی آقای «مهدی مستوفی» و اثر«دورت بگردم ایران» به تهیه‌کنندگی آقای«حسن حبیب‌زاده»،

لوح افتخار این بخش را به دلیل«توجه به نسل نوجوان، مسئله محوری و ارائه یک برنامه متفاوت در تولیدات استانی» اهدا می‌کند به اثر «مستند مسابقه سه ‌میم» به تهیه کنندگی سرکارخانم«فاطمه باقری» و لوح دوم این بخش به علت«پژوهش محوری، پرداخت خلاقانه و به‌کارگیری تکنیک‌های مناسب بصری در روایت» تعلق می‌گیرد به اثر«مهمات2» به تهیه‌کنندگی آقای«سیداحمد موسویان» و فانوس این بخش به دلیل «نگاه جهان‌وطنی و عکس‌العمل به هنگام و ابداعی به شرایط روز» اهدا می‌شود به اثر «سندباد» به تهیه کنندگی آقای«محسن حاج‌کرمی».

همچنین هیئت‌داوران ازتوجه و اهتمام برنامه‌های«دی بی سی» و «پاورقی» بابت«عکس‌العمل سریع و به موقع به مسائل و اتفاقات روز» تقدیر می‌نماید.

در بخش کلیپ و آیتم تلویزیونی

ضمن تقدیر از اثر «دلدادگان» به کارگردانی آقای«امید مدحج» و اثر « گرفتار تو» به کارگردانی آقای « احسان سنائی‌راد» ،

لوح افتخار این بخش را به علت«توجه به فرهنگ پهلوانی، بازآفرینی یک الگوی ورزشی و انتخاب یک سوژه از دستاوردهای جامعه ایرانی» اهدا می‌کند به اثر «مازرونی پهلوون» به کارگردانی آقای«فرحبخش فرهیدنیا».

در بخش موشن گرافیک

ضمن تقدیر از اثر «شمال تا جنوب» به کارگردانی آقای «احسان سنائی‌راد» و اثر «قیام واژه‌ها» به کارگردانی آقای «سعید فتاحی »،

لوح افتخار این بخش را به علت«شناخت مسئله و خلاقیت در پرداخت آن» اهدا می کند به اثر«نفتی نشی» به کارگردانی آقای «محسن رسولی».

در بخش تلویزیون اینترنتی

لوح افتخار این بخش را به علت«کشف و پرداخت سوژه ارزشمند» اهدا می کند به اثر«درآمد دلاری با صابون» به کارگردانی خانم «فاطمه عابدزاده».

در بخش گزارش خبری

لوح افتخار این بخش را به علت«کشف معضل اجتماعی، توجه به سلامت عمومی و افشای پشت‌پرده‌ی سبک زندگی غربی » اهدا می کند به اثر«کافی متادون» به کارگردانی خانم «هدی زاهدی»

همچنین لوح افتخار دیگر این بخش را به علت«نگاه متفاوت به سوژه و ایجاد ارزش خبری » اهدا می کند  به اثر«ایستگاه شهادت» به کارگردانی خانم‌ «فاطمه آقامحمدی»

هیئت داوران فانوس این بخش را به علت «جسارت و کشف معضل از نگاه مسئولان و مطالبه‌گری» اهدا می کند به اثر «پسماندهای صنعتی که جان می‌گیرند» به کارگردانی خانم«زهره بیادی».

هیئت داوران در بخش « فیلم ما»؛ متشکل از آقایان محمد نیکدل، سهیل حاجی‌پور، مهدی عشقی، خانم هاجر صفائیه، خانم مریم حسن‌نیا ، ضمن تقدیر از اثر ضمن تقدیر از اثر «عمو سردار » به کارگردانی آقای « محراب عبدالله‌زاده» به دلیل «جسارت در خلق یک اثر قهرمان محور»و اثر « زمین پاک» به کارگردانی آقای « منصور مهدی‌زاده» به دلیل« همت مستندساز برای حل یک معضل اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های جمهوری اسلامی» و اثر«برای آرتین» به کارگردانی«سپیده شراهی» به علت «واکنش به هنگام به یک رخداد واقعی».

لوح افتخار این بخش به دلیل «ثبت و نمایش فعالیت اجتماعی و مشارکت قهرمانانه زنان ایرانی در ادوار مختلف» اهدا می‌شود به اثر «بانوان جهادی» به کارگردانی آقای «حسن سهرابی» و لوح دیگر به دلیل « پرداختن به هویت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جغرافیای روستا و دور از مرکز» اهدا می‌شود به اثر «خاطره» به کارگردانی آقای «سجاد اربابی».