در جشنواره عمار؛

کارگردان سوری از ناگفته های سوریه می گوید

نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که با هماهنگی‌های به عمل آمده با رایزنی ایران در سوریه قرار است میهمانی از سوریه در سه روز پایانی در آن حضور یابد.

به گزارش «عمار فیلم» نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که با هماهنگی‌های به عمل آمده با رایزنی ایران در سوریه قرار است میهمانی از سوریه در سه روز پایانی در آن حضور یابد.

ولید درویش کارگردان سوری که از قضا نماینده مردم شهر قنیطره جولان سوریه نیز هست از روز ۱۸ دی مهمان این جشنواره خواهد بود و ضمن دیدار با مسئولان جشنواره عمار و آشنایی با آن با مسئولان رسانه‌ای و فرهنگی کشور دیدار خواهد داشت.

وی قرار است ساعت ۱۹:۳۰ سه شنبه هفته جاری در سالن شماره ۳ سینما فلسطین در سخنانی «ناگفته هایی از سوریه» را ارائه دهد و همچنین فیلم مستندی از او به نام «حلب … برمی گردیم» اکران شود.

این فیلم مستند که به وضعیت حلب پیش و حین حملات تروریستی به حلب و علل آن می پردازد در سال ۲۰۱۴ در شهر حلب فیلم‌برداری شده است و فیلم‌برداری برای تیم تولید ریسک بالایی داشته زیرا شهر در کنترل کامل گروه‌های تروریستی بوده است.

ولید درویش کارگردان سوری همچنین میهمان ویژه اختتامیه نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار نیز خواهد بود که روز پنجشنبه ۲۰ دی برگزار خواهد شد.