«پاورپوینت‌ها» به هفتمین جشنواره عمار می‌آیند/ ۱۰ آذر آخرین مهلت ارسال آثار

«لوح نگار» و «پاورپوینت» یکی از قالب‌های هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار است که در آن، علاقمندان و فعالان می‌توانند
هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، «لوح نگار» و «پاورپوینت» یکی از قالب‌های هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار است که در آن، علاقمندان و فعالان می‌توانند تولیدات خود را با موضوعات متناسب با فراخوان جشنواره شرکت دهند.

بنابرین گزارش، امروز، در خیلی از مکان‌های آموزشی و کلاسهای درس از ابزار پاورپوینت برای ارائه محتوا استفاده می‌کنند و مدارس زیادی مجهز به سیستم نمایش روی پرده برای این فایل‌ها هستند.

همچنین نرم‌افزارهای ارائه محتوا مثل «پاورپوینت» و «پرزی»، ابزاری در دسترس همه هستند که می‌توانند همانند فیلم، محتواهای مختلفی مثل داستان و قصه یا یک حرف جدی، مثل مقاله سینمایی را ارائه کنند اما علی‌رغم تولیدات خوبی که در این حوزه وجود دارد و معمولا خیلی از ما بارها از این گونه محصولات استفاده کرده ایم، این آثار در جایی ضریب پیدا نمی‌کنند و دیده نمی‌شوند، به همین دلیل، در جشنواره عمار تصمیم گرفته شده است بخشی برای این قالب‌ها در نظر گرفته شود.

بر اساس این گزارش، یکی از اولویت‌های جشنواره در استفاده از این ابزار، ترغیب مردم برای ثبت و رسانه‌ای کردن سوژه‌های زمین مانده و روایت اتفاقات تاریخی است و بسیاری از افراد به عنوان بخشی از مهارت‌های عمومی کامپیوتر با نرم‌افزارهایی مثل پاورپوینت آشنا هستند و می توانند از آن استفاده کنند.

بنابرین گزارش، علاقه‌مندان و تولیدکنندگان فایل‌های پاورپوینت یا پرزی و سایر نرم افزارهای ارائه، می‌توانند آثار خود در بخش «لوح نگار» جشنواره عمار و در موضوعات مثل تاریخ معاصر ایران، نقد درون گفتمانی، بیداری اسلامی و جهانی، اقتصاد مقاومتی، ایران و آمریکا را جهت شرکت در جشنواره ارائه کنند.

جشنواره مردمی فیلم عمار به روال ادوار قبل، دی ماه ۹۴ همزمان در تهران و نقاط مختلف کشور، برگزار می‌شود و متقاضیان شرکت در بخش «لوح نگار» می توانند تا ۱۰ آذر با مراجعه به تارنمای ammarfilm.ir ،آثار خود را ثبت نام کنند و حداکثر پنج روز بعد از آن، تحویل دبیرخانه دهند.