مستند «همیشه با من» روایتگر زندگی عمران پوستی سردار شهید اردبیلی

این مستندساز گفت: مستند «همیشه با من» از تولد تا شهادت شهید «عمران پوستی» سردار شهید استان اردبیل را بررسی می‌کند.

حسن ساجدی درگفتگو با «عمار فیلم» پیرامون ساخت و ارسال این مستند برای حضور در دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: مستند «همیشه با من» به بررسی زندگی یکی از سرداران شهید استان اردبیل به نام شهید «عمران پوستی» می‌پردازد.

وی با بیان اینکه ابعاد زندگی این شهید والامقام به قدری وسیع است که می‌توان از آن یک سریال ۴۵ قسمتی ساخت افزود: برای ساخت این مستند در مدت زمان یک سال با ۶۰ نفر از دوستان و نزدیکان این شهید گفتگو شده است.

کارگردان مستند «همیشه با من» با اعلام اینکه این اثر در قالب مستند بازسازی ساخته شده است خاطرنشان کرد: مستند «همیشه با من» از تولد تا شهادت شهید «عمران پوستی» را مورد کنکاش و بررسی قرار می‌دهد.

ساجدی مردمی بودن را مهم‌ترین ویژگی جشنواره عمار دانست و اضافه کرد: متاسفانه در سایر جشنواره‌ها نگاه دولتی حاکم است و حقایق جامعه مثل محرومیت‌های موجود به هیچ وجه دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در جشنواره عمار حرف‌های حقیقی جامعه مطرح و به نمایش گذاشته می‌شود یادآور شد: جشنواره عمار باید به دنبال جهت‌دهی هنرمندان ارزشی باشد و به قرارگاه فرهنگی تبدیل شود.

کارگردان مستند «همیشه با من» عنوان کرد: باید ساز و کاری در قالب برگزاری جشنواره عمار تعریف شود تا به هنرمندانی که آثار آن‌ها جایزه نمی‌گیرد نیز توجه شود زیرا ممکن است آثار آن‌ها از نظر فنی مشکلاتی داشته باشد اما موضوع آن‌ها قابل بررسی و پیگیری باشد.

ساجدی با تاکید بر اینکه جشنواره عمار باید زمینه را برای پیشرفت مستندسازان جبهه انقلاب فراهم کند تصریح کرد: امروز فعالان هنری جبهه انقلاب واقعا در حال نبرد هستند و لازم است تا توجه بیشتری نسبت به آثار آن‌ها شود.