دفتر فیلمسازی «هنر مکتب» با دو اثر در جشنواره عمار حضور پیدا می‌کند

محمد میرکانی مسئول دفتر فیلمسازی «هنر مکتب» از حضور این مرکز با ۲ اثر مستند «بادبان های شکسته» و فیلم کوتاه «نوبت» در نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» خبر داد.

به گزارش «عمار فیلم»، سیدمحمد میرکانی مستندساز و مسئول دفتر فیلمسازی «هنر مکتب» درباره حضور این مجموعه در نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» گفت: ما در این مرکز فیلمسازی چندین اثر در دست تولید داریم که ۲ فیلم را به نهمین دوره جشنواره مردم فیلم «عمار» ارسال کرده ایم که یکی فیلم از آنها «نوبت» نام دارد که در زمان ۷ دقیقه و با موضوع اخلاق پزشکی ساخته شده است.

وی افزود: ما امروز معضلات فراوانی را در بیمارستان ها و بخش درمان داریم که بخش اعظم این مشکلات به رعایت اخلاق و وظایفی که جامعه پزشکی دارند برمی‌گردد. فیلم کوتاه «نوبت» در این راستا تلاش می کند تا یکی از این مشکلات را در قالب داستان کوتاهی بیان کند.

مسئول دفتر فیلمسازی «هنر مکتب» عنوان کرد: ساخت این فیلم کوتاه داستانی از سال گذشته با همکاری و پیشنهاد محمدعلی جوادی از دانشگاه شهید بهشتی و از چهره های مشهور عرصه چشم پزشکی کشور آغاز شد.

میرکانی توضیح داد: اثر دیگری هم درباره گروهک فرقان با نام «بادبان های شکسته» داریم که این مستندی آرشیوی برای شبکه چهار تولید شده است. این مستند ۶۰ دقیقه‌ای به بررسی تاریخچه پیدایش این گروه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد.

مسئول دفتر فیلمسازی «هنر مکتب» بیان کرد: در جریان ساخت مستند «بادبان های شکسته» سعی کردیم تا تمامی اسناد و فیلم های مرتبط با این گروهک را جمع آوری کنیم و با افراد درگیر این ماجرا از خانواده شهدا گرفته تا قضات دادگاه ها مصاحبه کنیم.

وی اظهار کرد: در مسیر ساخت این فیلم با افرادی چون آیت الله طاهری، حجت الاسلام حمیدرضا نقاشیان، علی مطهری، فرزندان شهید مفتح گفتگوهای مفصلی انجام دادیم. این مستند از سال ۹۵ آماده شده ولی تا امروز جایی نمایش داده نشده است.

میرکانی در پایان گفت: اثر دیگری درباره تاریخچه میراث فرهنگی کشور در دست تولید داریم که در بحث مهم حقوق میراث فرهنگی ساخته می‌شود البته به دلیلی اینکه هنوز کامل نشده و در مرحله تدوین است به جشنواره «عمار» امسال نمی‌رسد.

نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» دی ماه ۹۷ در تهران و شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود.