جشنواره عمار در مهد مقاومت

اکران منتخب فیلم های ادوار جشنواره عمار در بعلبک لبنان در آستانه دوازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از روابط عمومی جشنواره، در آستانه دوازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار که در دی ماه آتی در تهران برگزار می شود، اکران منتخب فیلم های ادوار جشنواره عمار در بعلبک لبنان برگزار می شود.

بنابر این گزارش، قرار است روزهای شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸ نوامبر (۶ و ۷ آذر) این جشنواره در سالن مسجد المصطفی(ع) در راس العین در بعلبک لبنان برگزار شود.

در این جشنواره فیلم های مستند آمرلی، امام موسی صدر، خالد و مجتبی، برادران، عروس وامنان، ننه سکینه، شکار طبس، آهنگر، شهر نفس می کشد، با صبر زندگی و کرار و همچنین فیلم های کوتاه داستانی هنگامه، ولد، بیت، علمک و فیلم های انیمیشن سلامی برای روح الله، مورچه و سلیمان(ع)، زمین بازی ما و آنتراکت اکران می شوند.

همچنین فیلم انیمیشن سینمای صاحبه تسبیح ساخته زکی دعبل کارگردان عربستانی به انتخاب برگزار کنندگان در این جشنواره اکران می شود.

در مراسم افتتاحیه این دوره از اکران ها که با پیام دبیرخانه جشنواره آغاز می شود قرار است عباس خامه یار رایزن فرهنگی ایران در لبنان و همچنین نماینده حزب الله در بعلبک سخنرانی کنند.

این دوره که اولین دوره اکران های جشنواره عمار در بعلبک است توسط مرکز رسانه ای نسیم برگزار می شود؛ این مرکز دارای تولیدات هنری است که موفقیت های مقاومت را به تصویر می کشد.