جایزه‌های مردمی شهر طالخونچه در دست فیلم‌سازان عمار

برگزیدگان فراخوان‌های مردمی شهر طالخونچه اصفهان، طی مراسمی به‌مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) با حضور خانواده‌های شهدا، مسئولان شهری و عموم علاقه‌مندان، در سالن اجتماعات شهید آوینی معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش «عمار فیلم»، طی مراسمی با حضور خانواده‌های شهدا، مسئولان شهری و عموم علاقه‌مندان، برگزیدگان فراخوان‌های‌ مردمی نهمین جشنواره عمار شهر طالخونچه اصفهان در سالن اجتماعات شهید آوینی این شهر معرفی و تقدیر شدند.

در ابتدای مراسم، «حجت‌الاسلام هاشمی»، با بیان سخنانی درمورد ویژگی‌های حضرت زهرا(س)، نقش هنر در جامعه اسلامی را تبیین کردند و از اکران‌کنندگان مردمی شهرستان مبارکه، به‌خاطر اکران فیلم تشکر کردند.

در ادامه، با حضور خانواده شهید «نیازعلی سبزعلی»، جایزه مردمی «آتش به اختیار» با موضوع کار فرهنگی به «یوسف جعفری»، کارگردان فیلم داستانی «سوزن» تقدیم شد.

جعفری پس از دریافت جایزه، از اکران‌کنندگان مردمی تشکر کرد و گفت: «به کمک جشنواره عمار حلقه مفقوده سینما یافت شده است و هدف فیلم به بیننده منتقل می‌شود چرا که قبل از آن برای تماشای این‌گونه فیلم‌ها مکان و برنامه‌ای وجود نداشت».

همچنین جایزه مردمی شهید «سیدتقی هاشمی» با موضوع دفاع مقدس، به «علیرضا واعظ‌ شوشتری»، کارگردان پویانمایی «فریاد بی‌سیم‌ها» رسید و جایزه مردمی «شهید بهشتی» با موضوع ولایت فقیه، از طرف گروه فرهنگی ثامن‌الائمه(ع) به «عبدالعظیم بهمنی»، کارگردان مستند «امین روح الله» اهدا شد.

در ادامه برنامه، از فعالان فرهنگی و اکران‌کنندگان برتر شهرستان نیز تقدیر به عمل آمد و در آخر «حجت‌الاسلام نوری»، معاون تعلیم و تربیت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مبارکه، با تشکر از اکران‌کنندگان، تداوم اکران‌ها را خواستار شد و از اکران فیلم‌های «عابدان کهنز» و «بیشتر از مادرم» تقدیر کرد.

پس از پایان مراسم، کارگردان‌های منتخب از «خانه بومگردی» طالخونچه بازدید کردند و طی جلسه‌ای با فعالان فرهنگی و  اکران‌کنندگان، ضمن اطلاع از برنامه‌های آن‌ها، نظر خود را راجع‌به برنامه‌ها مطرح کردند.

گفتنی است مهم‌ترین تفاوت نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار نسبت‌به دوره‌های گذشته، اتکایش به فراخوان‌های مردمی بود.

در همین راستا، جشنواره عمار از تمام مؤسسات، تشکل‌های مردمی و افراد حقیقی دعوت کرد تا موضوعات و دغدغه‌های مد نظرشان را در حوزۀ تولید، در قالب یک فراخوان‌ از سینماگران بخواهند و به فیلم‌سازانی که بهترین اثر را در این موضوعات تولید کرده‌اند، هدیه‌ای مادی یا معنوی اختصاص دهند.

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، انتخاب و تقدیر از آثار برگزیده این بخش، توسط فراخوان‌دهندگان مردمی صورت می‌گیرد.