بسته ویژه «عماریار» برای روز جهانی قدس/ تماشای سریال «نگهبان قدس» در عماریار

در آستانه روز جهانی قدس سامانه «عماریار»، مجموعه فیلم‌هایی را برای تماشای خانگی و خرید در این مناسبت، ارائه کرد.

به گزارش «عمار فیلم»، در آستانه روز جهانی قدس سامانه «عماریار»، مجموعه فیلم‌هایی را برای تماشای خانگی و خرید در این مناسبت، ارائه کرد.

سریال حارص القدس «نگهبان قدس» به کارگردانی باسل الخطیب و تهیه کنندگی زیاد علی، اولین اثر بسته فیلم سامانه «عماریار» برای روز جهانی قدس است. این سریال روایت یکی از چهره‌های برجسته جهان مسیحیت به اسم ایلاریون کبوجی؛ روایت مردی زاده حلب که در سال ۱۹۶۵ رهبر کلیسای کاتولیک بیت‌المقدس شد و از آن زمان به جریان‌های مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس کمک می‌کرد.

هر قسمت از سریال حارص القدس «نگهبان قدس» ۳۴ دقیقه بوده و زبان آن عربی و برای مخاطبان فارسی زبان دارای زیرنویس فارسی است.

فیلم سینمایی «ابوزینب» به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی، دیگر اثر این مجموعه فیلم است. فیلم «ابوزینب» در زمان ۸۸ دقیقه به ماجرای مقاومت یک خانواده لبنانی در سال‌های اشغال این کشور به دست نیروهای رژیم صهیونیستی می‌پردازد.

فیلم سینمایی «عیون الحرامیه» به کارگردانی نجوی نجار، اثر بعدی بسته فیلم سامانه «عماریار» است. فیلم «عیون الحرامیه» در زمان ۸۵ دقیقه برگرفته از داستان واقعی عملیات مسلحانه‌ای است که در سال ۲۰۰۲ در منطقه‌ای به نام «عیون الحرامیه» صورت گرفت و در جریان آن ۱۱ سرباز اسرائیلی و ۲ شهرک‌نشین توسط یک مجاهد قناصه‌ به دست فلسطینی کشته شدند.

«قصه‌های قدس» تهیه شده در مرکز مستند حقیقت دیگر اثر بسته فیلم سامانه «عماریار» است. این مجموعه مستند روایتی از تفاوت‌های تفکر صهیونیسم با یهودیت و تاثیر رسانه‌های صهیونیستی در جهان است. در این مستند نحوه شکل گیری تفکر صهیونیسم و تأثیر رسانه‌های صهیونیستی در جهان را از زبان یهودیان می‌شنویم.

این مجموعه ۶ قسمتی در داخل فسطین اشغالی تهیه شده و در آن محدودیت‌های شهروندان فسلطینی از زبان خود یهودیان ساکن سرزمین‌های اشغالی بیان می‌شود.

مستند «در جستجوی وطن شرقی» به کارگردانی علیرضا خوش نویس و تهیه کنندگی مهدی مطهر، یکی دیگر از آثار بسته فیلم سامانه «عماریار» است. این مستند ۵۴ دقیقه ای به بررسی زندگی و اندیشه‌های «ادوارد سعید» متفکر فلسطینی الاصل مسیحی می‌پردازد که در طول زندگی خود تلاش داشته نگاه محافل غربی را به مسائل خاورمیانه و منطقه فلسطین اصلاح و از حقوق مردم این سرزمین دفاع کند.

«آسیایی ها به غزه می روند» به کارگردانی سعید فرجی، دیگر اثر این بسته فیلم است. داستان این مستند ۸۳ دقیقه ای روایتگر گروهی متشکل از ۱۵ کشور آسیایی است با هدف شکست محاصره نوار غزه از کشور هندوستان به راه افتادند و با گذر از پاکستان، ایران، سوریه، ترکیه و مصر، خود را به نوار غزه رساندند. این سفر ۸۰۰۰ کیلومتری که ۳۵ روز به طول انجامید، اولین سفر متحد کشورهای آسیایی به سوی غزه بود. این مستند روایتگر این سفر است.

مستند «سواحل اشک و زیتون» به کارگردانی رضا برجی، اثر بعدی این مجموعه فیلم است. این مستند روایتی چهار اپیزودی از ۳۳ روز جنایات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی از آغازین روزهای جنگ تا پایان آن، مقاومت و حضور مردم در بیروت و سایر شهرهای لبنان، آوارگان جنگی و کشتار مردم بیگناه روستای قانا است.

«پوریم» به کارگردانی مریم فرهنگ، اثر بعدی بسته فیلم سامانه «عماریار» برای روز جهانی قدس است. این مستند ۵۱ دقیقه ای در مورد چشن پوریم است که یهودیان هر ساله برگزار می‌کنند و زمینه این جشن به ایران باستان بر می‌گردد و جلوگیری موردخای و استر از کشتار یهودیان توسط هامان سردار ایرانی و این جشن در روز کشته شدن هامان برگزار می شود.

مستند «کاروان آزادی» به کارگردانی سعید فرجی و تهیه کنندگی سید سلیم غفوری، دیگر اثر این بسته فیلم است. این مستند روایت شکل‌گیری کاروان آزادی، حادثه حمله و تبعات آن است. در تاریخ ۲۸ می سال ۲۰۱۰ میلادی ۶ کشتی از ترکیه، قبرس و ایرلند به سمت غزه حرکت کردند. این کشتی‌ها حامل کمک‌های انسان دوستانه و ضروری برای مردم نوار غزه بود ولی نیروهای ارتش اسرائیل در دل شب و در فاصله ۷۵ مایلی از خط ساحلی در آب‌های بین المللی به این کاروان حمله کردند.

«غزه ۸۵ مایل» به کارگردانی سعید صادقی و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی، اثر بعدی بسته فیلم سامانه «عماریار» است. این مستند ۶۲ دقیقه ای روایت سفر کشتی “ماوی مرمره” به غزه است. کشتی ای که در ۲۵ می ۲۰۱۰ همراه با یک ناوگان دریایی از ترکیه حرکت کرد تا ضمن همدردی با مردم غزه، محموله ای از کمک های انسان دوستانه را در اختیارشان بگذارد و در آستانه آب های غزه با ممانعت نظامیان و گشت دریایی اسرائیل مواجه شد.

مستند «دیوار گتو» به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن نقی زاده، دیگر اثر بعدی بسته فیلم سامانه «عماریار» برای روز جهانی قدس است. این مستند ۴۲ دقیقه ای روایت پرداختن به تاریخ و سرگذشت یهودیان، چگونگی تشکیل و تاسیس کشور جعلی اسراییل در فلسطین اشغالی را بررسی می کند. در ادامه با محور قرار دادن قوم یهود بحث صهیونیسم را از دین یهود جدا می‌کند و نگاهی کارشناسانه به این حوزه دارد. این مستند به آوارگی قوم یهود از قرن‌ها پیش اشاره داشته و تا تشکیل اولین حکومت یهودی ادامه می‌یابد.

«سهی» به کارگردانی سمیه احمدی و تهیه کنندگی مهدی مطهر، اثر بعدی بسته فیلم سامانه «عماریار» است. این مستند ۲۵ دقیقه ای در مورد دختری فلسطینی است که با وجود معلولیت و مشکلات مالی، به ورزش خود ادامه داده و با بیماری خود می‌جنگد.

در این بسته فیلم که به مناسبت روز قدس تدارک دیده شده است آثار دیگری چون مستند «۱۸ تحت تعقیب» به تهیه کنندگی ساد الدونی، مستند «جمیله قصی» به کارگردانی مجید کلهر و تهیه کنندگی سید سلیم غفوری، مستند «دیوار شکسته» به کارگردانی سید احسان اصغرزاده، پویانمایی «روبان» به کارگردانی مشترک رسول زرین و هادی طبسی و تهیه کنندگی محمدامین همدانی، پویانمایی «تا هواپیما» به کارگردانی مشترک زهره مروج‌زاده و کوروش آریا، پویانمایی «روزی سگی بود» به کارگردانی محمد افشار نژاد و تهیه کنندگی محمد امین همدانی و نماهنگ سه زبانه «سلام بر قدس» به کارگردانی ایمان ایزی و تهیه شده در مرکز هنرهای رقومی بسیج در نظر گرفته شده است.

«عماریار» مرجع عرضه تولیدات صوتی و تصویری جبهه فرهنگی انقلاب است که با شعار «با خانواده فیلم ببینید» درصدد انتشار و عرضه محتوای سالم از فیلم‌های مستند در وهله اول و فیلم‌های سینمایی و پویانمایی و فیلم‌های کوتاه، نماهنگ از تولیدات داخل و خارج کشور در وهله دوم است و مخاطبان می توانند برای تماشای این فیلمها به سایت «عماریار» به نشانی www.ammaryar.ir مراجعه کنند.