برگزاری افتتاحیه دهمین دوره اکران‌های مردمی فیلم عمار شهرستان چناران

مراسم افتتاحیه دهمین دوره اکران‌های مردمی فیلم عمار شهرستان چناران شنبه 19 بهمن ماه در سالن معلم این شهرستان برگزار شد.

به گزارش «عمار فیلم»، مراسم افتتاحیه دهمین دوره اکران‌های مردمی فیلم عمار شهرستان چناران با حضور امین سردارآبادی دبیر دهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، به عنوان میهمان ویژه و با برنامه‌های متنوع برگزار شد.

این مراسم در ابتدا با قرائت قرآن توسط محمد حسین لعل، قاری نوجوان و دارنده رتبه اول قرائت شهرستان در بین مدارس آغاز شد. سپس سرود جمهوری اسلامی و زیارت خاصه آقا علی ابن موسی الرضا (علیه‌السلام) از دیگر قسمت‌های بخش نخست این برنامه بود.

سپس کلیپ «سلام» ویژه دهمین دوره اکران‌های مردمی فیلم عمار شهرستان چناران برای مردم و مخاطبان حاظر در سالن پخش شد و در ادامه گروه سرود «دختران آفتاب» پایگاه ریحانه النبی (سلام‌الله‌علیها) سرودی را با عنوان سردار بزرگ آسمانی اجرا کردند.

حجت الاسلام مظفر تاجی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر چناران ضمن گلایه از مسئولینی که در مراسم شرکت نکرده‌اند و تشکر از کسانی که به کار فرهنگی اهمیت داده و در این مراسم حضور پیدا کردند در سخنانی، گفت: در انقلاب اسلامی یک تحول عظیم اتفاق افتاد و آن ساقط کردن رژیم و عقبه آنان و به خطر افتادن منافع آمریکا در منطقه بود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر چناران افزود: ما از امام راحل و همچنین از شهدا یاد گرفتیم که توکل بر خدا داشته باشیم و نه تکیه بر کدخدا.

وی به اهمیت استفاده از تجربیات این ۴۰ سال و تبدیل آن به هنر اشاره کرد و ادامه داد: انقلاب گذشته از تغییر ظاهری آن یک تحول انسانی بزرگ را رقم زده است. انسان‌های بزرگ همانند شخصیت‌هایی چون سید حسن نصرالله و امثال سردارسلیمانی‌ها در بستر انقلاب شناخته شده و رشد پیدا کرده‌اند.

حجت الاسلام تاجی خاطرنشان کرد: این چهل سال نشان داد مسیر ما درست بوده و باید پیرو خط امام و شهدا باشیم. ضمن اینکه نباید از نقش هنر و ظرفیت آن در رشد و تعالی همه انسانها غافل شویم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر چناران سپس اقدام به خواندن پیام امام خمینی (ره) در سال ۶۷ در مورد هنر و هنرمند متعهد کرد و افزود: بسیاری از هنرمندان این روزگار جامعه ما هنرمند نیستند بلکه بازیگر هستند و اصطلاح بازیگری تا هنرمندی برای آنان بهتر است.

وی در انتهای صحبت‌های خود توضیحاتی در مورد زندگی حضرت عمار و نقش روشنگری ایشان در زمان خود دادند و سپس در مورد جشنواره عمار و نقش آن در ارتقاء هنر متعهد کشور صحبت کردند. ضمن اینکه از خانم غفوری و اکران کننده‌های شهر چناران که در عرصه جنگ نرم به صورت فعال شرکت دارند تشکر کردند.

امین سردارآبادی دبیر اجرایی دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار سخنان امام جمعه شهر چناران را کامل و جامع دانست و گفت: بسیاری از مطالبی که بنده می‌خواستم خدمت شما عرض کنم را حجت الاسلام تاجی گفتند.

دبیر اجرایی دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار افزود: در اهمیت هنرسینما همین بس که امام راحل بعد از ۱۵ سال دوری از وطن در بهشت زهرا که مردم منتظر سخنان مهم ایشان بودند در این مورد صحبت کردند که ما با سینما مخالف نیستیم ما با فحشا مخالفیم. ما با هنرمند مخالف نیستیم ما با فحشا و بی بند و باری مخالفیم.

وی ادامه داد: از تلاش خانم غفوری و اکران کننده‌های شهر چناران که در این حرکت آتش به اختیار در شهرستان چناران فعالیت دارند تشکر می‌کنم. همچنین از امام جمعه محترم شهر چناران که پای این کار فرهنگی هستند تشکر و قدردانی می کنم.

سردارآبادی در انتهای صحبت‌های خود تصریح کرد: همین تلاش‌های اکران کنندگان بوده است که کارگردانان فیلم‌های انقلابی به دنبال آن هستند که از این ظرفیت در شهرهای بدون سینما استفاده کنند.

در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام علیزاده مسئول رسیدگی به امور مساجد چناران نیز در سخنان کوتاهی گفت: از زحمات خانم غفوری و اکران کننده‌های جشنواره عمار که این جشنواره را به مساجد آورده و باعث آشنایی جوانان با این عرصه جنگ نرم شده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

در این مراسم مادران و همسران شهدا از مسئولین حاضر در برنامه با هدیه معنوی (چفیه با تمثال مبارک شهید سپهبد سلیمانی و جانماز و شاخه گل) تقدیر به عمل آوردند. همچنین در این برنامه از امین سردارآبادی، دبیر اجرایی دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، جواد توپکانلو و خانم غفوری اکران کنندگان برتر تجلیل به عمل آمد.

اکران مستند «بانو» دیگر بخش مراسم افتتاحیه دهمین دوره اکران‌های مردمی فیلم عمار شهرستان چناران بود.

مادر و همسر شهیدان صفامنش، همسر شهید سید عباس موسوی، همسر شهید مدافع حرم چنارانی شهید جواد جهانی به نمایندگی از ۳۰ مادر و همسر شهید در این مراسم حضور پیدا کرده بودند.

برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و نمایشگاه پوسترها و محصولات فرهنگی شهید سلیمانی نیز عنوان برنامه‌های جنبی این مراسم بود که با استقبال بسیار خوب مردم روبرو شد.

همچنین پس از نماز ظهر و عصر، امین سردارآبادی دبیر اجرایی دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار جلسه‌ای با جمعی از اکران کنندگان شهر چناران برگزار کردند که این برنامه، حسن ختام مراسم افتتاحیه دهمین دوره اکران‌های مردمی فیلم عمار شهرستان چناران بود.