از «لیاخوف» تا «داورغه» در پنجمین روز اکران‌های آنلاین جشنواره عمار

در پنجمین روز اکران‌‌های آنلاین جشنواره مردمی فیلم عمار، بیش از ۵۰ اثر در بخش‌های مستند، داستانی، نماهنگ و کلیپ در سایت «عماریار» نمایش داده می‌شوند.

به گزارش «عمارفیلم»، در پنجمین روز اکران‌‌های آنلاین جشنواره مردمی فیلم عمار، بیش از ۵۰ اثر در بخش‌های مستند، داستانی، نماهنگ و کلیپ در سایت «عماریار» نمایش داده می‌شوند. اولین سانس این اکران‌ها از ساعت ۱۰ صبح شروع می‌شود و سانس پایانی از ساعت ۱۸ از طریق سایت Ammaryar.ir قابل تماشاست. در ادامه نگاهی داریم به برخی فیلم‌های امروز.

داروغه/ سانس سوم

این مستند به بررسی چالش‌های اقتصادی ایران وابستگی به درآمد نفتی و خام فروشی نفت می‌پردازد. تحریم‌های نفتی تنها مشکل اقتصاد کشور نیست. دلالی، سفته‌بازی و کسری بودجه دولت مشکلات زیادی را به وجود آورده است. راه‌حل‌هایی برای برون‌رفت از این مشکلات وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها اصلاح نظام مالیاتی کشور هست. فقدان پایه‌های مالیاتی و معافیت‌های مالیاتی غیرضروری از دیگر مشکلات نظام مالیاتی کشور است.

موضوع: جنگ اقتصادی

مدت‌زمان: ۶۰

کارگردان: محمدرضا گلرو مفرد


خانه‌ای در تاریکی/ سانس سوم

۱۱۰ سال پیش نماد مردم‌سالاری حکومت ایران یعنی مجلس بهارستان تأسیس شد تا نمایندگان مردم برای حفظ منافع کشور تلاش کنند. ضرورت شفاف‌سازی کلیه امور مربوط به مجلس ازجمله دارایی نمایندگان، حضور و غیاب، آرا صادره و هزینه‌های مربوطه موجب می‌شود تا نظارت بر عملکرد نمایندگان قوت یابد و مانع فرار آنان از شفا‌فیت شود.

موضوع: پایش و پالایش اجتماعی

مدت‌زمان: ۵۷ دقیقه

تهیه‌کننده: مهدی مطهر

کارگردان: حمید علیداد


آقای قصه‌گو/ سانس سوم

محمدرضا سرشار که قبل از انقلاب او را به نام رضا رهگذر می‌شناسند نویسنده کتاب‌های نوجوان است که قبل از انقلاب ۴ داستان را به چاپ رسانده و به علت مبارزات سیاسی زمان انقلاب دستگیر می‌شود. وی که در رادیو نیز و حوزه هنری به کار خود ادامه می‌دهد که بااحساس خلاء کار انقلابی برای سنین نوجوان مجله «سوره نوجوانان» را ابداع می‌کند.

موضوع: جنگ نرم

مدت‌زمان: ۲۸

تهیه‌کننده: دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

کارگردان: محمدمهدی خالقی


همه فرزندان من/ سانس سوم

تهمینه قاسمی به پیشنهاد اداره بهزیستی استان مازندران پس از ۲۵ سال کار یک مجموعه ایزوله برای توان‌بخشی کودکان خاص احداث می‌کند. او با علاقه و پشتکار بالا به دنبال بهبود حال کودکان است و برای رفع  ناهنجاری‌های جسمی و روحی آنان علاوه بر خدمات مربی و روانشناس به کمک مادر و فرزندان با فعالیت‌های سرگرمی و آموزشی و تفریحی تلاش‌ می‌کند.

موضوع: ملت قهرمان ایران

مدت‌زمان: ۳۷

تهیه‌کننده: مهدی رسول پور

کارگردان: مهدی رسول پور هدایتی


لیاخوف/ سانس سوم

هادی رحیمی و بهزاد نوری هم کلاسی هستند. هادی درس خوان و اهل تقلب نیست اما بهزاد برعکس هادی با  تقلب قبول می‌شود و نمره کامل می‌گیرد. بعد از چند سال هادی و بهزاد هردو نماینده‌ی مجلس می‌شوند و در یک مناظره تلویزیونی روبروی هم قرار می‌گیرند.

موضوع:تاریخ سیاسی

مدت‌زمان:۱۰ دقیقه

تهیه‌کننده: امیرعلی مروج

کارگردان: امیرعلی مروج


الردالقاسم/ سانس سوم

سه نوجوان عرب زبان خوزستانی تصمیم می‌گیرند انتقام حاج قاسم را بگیرند. آن‌ها برای رسیدن به این هدف نقشه‌ای برای حمله به پایگاه نظامی آمریکا طراحی می‌کنند.

موضوع:بیداری اسلامی

مدت‌زمان:۸ دقیقه

تهیه‌کننده: محمد مجدم

کارگردان: محمد امین عامری فلیحی


دزد بازی/ سانس سوم

مادر مهدی پزشک بیمارستان است و به دلیل کرونا نمی‌تواند به خانه بیاید. مهدی هم به همراه دو دوستش تصمیم می‌گیرد کاری کند که کرونا زودتر تمام شود تا مادرش به خانه بازگردد.

موضوع:ملت قهرمان

مدت‌زمان:۵ دقیقه

تهیه‌کننده: متین پاکزادبنام

کارگردان: متین پاکزادبنام


گفتنی است با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، براساس اعلام دبیرخانه جشنواره، از ۱۱ تا ۱۹ دی‌ماه، آثار منتخب جشنواره در بخش‌های «مستند»، «داستانی»، «ویانمایی»، «نماهنگ»، «فیلم ما» و «کلیپ و موشن‌گرافیک»، از طریق سایت عماریار به نشانی Ammaryar.ir  به نمایش درمی‌آیند. تماشای این آثار که به مدت ۲۴ساعت در سایت، نمایش داده می‌شود، بدون هزینه حق اشتراک و رایگان است و اینترنت مصرفی هم برای مخاطبان نیم‌بها حساب می‌شود.