کتاب «سینمامردم» رونمایی‌ شد

در حاشیه دومین نشست خبری چهاردهمین جشنواره عمار، رونمایی از کتاب «سینما مردم» صورت‌ گرفت.

به گزارش عمارفیلم، در حاشیه دومین نشست خبری چهاردهمین جشنواره عمار، رونمایی از کتاب «سینمامردم» صورت‌گرفت. این کتاب به معرفی آثار دوره‌های گذشته جشنواره عمار، اختصاص یافته‌است. کتاب «سینما مردم» که مطابق با تعداد ادوار گذشته جشنواره شامل ۱۳ فصل می‌باشد، در دو جلد بوده و فصول 1 تا 8 در جلد اول و فصول 9 تا 13 در جلد دوم قرار گرفته‌است. فصل‌ها مطابق بخش‌های رقابتی هر دوره از جشنواره شامل بخش مستند، داستانی، پویانمایی، نماهنگ و بخش های جنبی(فیلمنامه، فیلمِ‌ما، برنامه تلویزیونی و اینترنتی، کلیپ، آیتم و موشن گرافیک) می‌شود.

هر فصل این کتاب با گزارش کاملی از آن دوره جشنواره بصورت مصور آغاز می‌گردد و در پایان آن، مجموعه‌ای از تصاویر مربوط به اکران‌های مردمی، آورده شده‌است. جلد دوم «سینما مردم» در کنار قرار دادن رزومه کل داوران ادوار گذشته جشنواره، در «فهرست اَعلام»، نمایه‌ای از تمامی آثار و تمامی تهیه‌کنندگان، کارگردانان و داوران جشنواره، ارائه می‌دهد.

لازم به ذکر است افتتاحیه چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، 21 دی‌ماه 1402 در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود. نمایش مرکزی آثار از تاریخ 22 تا 28 دی‌ماه در سینما فلسطین تهران صورت می‌گیرد. همچنین همانند دوره پیشین، علاقمندان می‌توانند با مراجعه به تارنمای عماریار AmmarYar.ir به صورت مجازی به تماشای آثار این دوره جشنواره بنشینند.