فراخوان گردآوری سوژه‌های «پیشرفت»؛

۴۰ سال پیشرفت به روایت مردم مستند می‌شود

واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در نظر دارد در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، طرح‌ها و ایده‌های عموم مخاطبان را در حوزه «پیشرفت» جمع‌آوری و برای تولید آثار مستند، استفاده کند

به گزارش «عمار فیلم»، واحد مستند دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در نظر دارد در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، طرح ها و ایده‌های عموم مخاطبان را در حوزه «پیشرفت» جمع‌آوری و برای تولید آثار مستند، استفاده کند.

در توضیح این فراخوان آمده است کارآمدی شامل همه مدیران، سازمان‌ها و نهادهایی است که زاییده انقلاب اسلامی هستند و با اخلاص و پشتکار، مشغول حل مشکلات مردم و خدمت‌گزاری به آنان هستند. در همین راستا، مدیران با اخلاص و گمنام همچون حاج عبدالله والی از مصادیق مهمِ سوژه‌ای در این طرح هستند.

از جمله موارد مطرح شده در این فراخوان می‌توان به مسائل زیر اشاره کرد.

جوانان روستایی که با وجود نارسایی ها و کمبودها در روستا مانده اند و مجاهدانه زحمت می‌کشند تا کسب رزق کنند و مشکلات روستا را رفع کنند و همچنین سایر جوانان را به روستا باز می‌گردانند، می‌توانند قهرمانهای مستند باشند.

جوانان جهادگر که راه جهاد سازندگی را ادامه می‌دهند و خارج از هیاهوهای رسانه‌ها مشغول رفع مشکلات روستاییان و کپرنشینان هستند، قطعاً دستاورد انقلاب اسلامی هستند و باید در شناساندن آنان کوشید.

پیشرفتهای علمی، نظامی، امنیتی، کشاورزی و… سوژه‌های بسیار جذابی برای تبدیل شدن به مستند هستند. پیشرفت‌ها و دستاوردهایی که منجر به قطع وابستگی و استقلال کشور شده‌اند، بسیار مهم هستند و مصادیق زیادی درباره این مسائل وجود دارد که می‌توانند به عنوان سوژه مطرح شوند.

همچنین اتّکا به توان داخلی، توانمندسازی نیرو و استعدادهای بومی و غلبه بر تحریم‌ها، دیگر زمینه‌های نابی هستند که برای ساخت مستند، می‌توانند به عنوان سوژه انتخاب شوند.

علاقه‌مندان تا پایان آذر ماه می‌توانند سوژه‌های خود در حوزه پیشرفت‌ها و دستاوردهای روستایی، مدیریت جهادی و پیشرفت علمی را به رایانامه ammar.mostanad@gmail.com و یا به آی دی @Pishraft1396 در تلگرام ارسال کنند.