کارگردان مستند "۴۴ نفر":

“عمار” فضایی برای دیده شدن آثار در دورافتاده‌ترین نقاط کشور است

"جشنواره مردمی فیلم عمار" فضایی برای دیده شدن آثار هنرمندان در دور افتاده‌ترین نقاط کشور است.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» به نقل از خبرگزاری تسنیم، کارگردان همدانی مستند”۴۴ نفر” با اشاره به محتوای این اثر اظهار داشت: محتوای این مستند درباره بانوی کارآفرینی است که در مغازه خود تنها محصولات ایرانی را می‌فروشد و با این کار زمینه اشتغال ۴۴ نفر را فراهم کرده است.

امیر مهریزدان دلیل شرکت در جشنواره عمار را مردمی و انقلابی بودن این جشنواره دانست و افزود: برای من شرکت در این جشنواره در اولویت قرار دارد چرا که در این فضا، ظرفیت دیده‌شدن آثار هنرمندان با کمترین هزینه و در دور افتاده‌ترین مناطق کشور مانند بسیاری از روستا و شهرها و همچنین دریافت نظرات مخاطبین درباره اثر نیز امکان پذیراست.

وی که سابقه فعالیت در باشگاه خبرنگاران جوان همدان را نیز در کارنامه کاری خود دارد، درباره وضعیت تولید فیلم و مستند در همدان بیان کرد: اگرچه من چند سالی است که در تهران زندگی می‌کنم اما معتقدم در وهله اول عدم تولید فیلم در همدان ازبی همتی خودمان سرچشمه می‌گیرد.

کارگردان مستند ۴۴ نفرتصریح کرد: در همدان موضوعات وظرفیت‌های بسیاری مانند غارعلیصدر وموضوع واگذاری آن وجود دارد که من نمی‌دانم چرا تا کنون مستندی توسط فیلمسازان همدانی درباره آن ساخته نشده است.

وی افزود: توجه فیلم سازان به موضوع عدم بازگشت سرمایه در تولید فیلم مستند نیز مشکل دیگر فیلمسازان همدانی است در حالیکه با وجود شبکه‌های مختلف برای انتشار آثار، بازگشت سرمایه در فیلم‌های مستند نیز امکان‌پذیر شده است.

مهریزدان با تاکید بر اصلاح نگاه مدیران همدانی نسبت به آثار انتقادی هنرمندان برای تولید آثار فاخر، بیان کرد: البته برخی تنگ نظری‌ها در نهادها و ارگان‌های دولتی نیز وجود دارد که هر نوع انتقاد در آثار هنری را به منزله انتقاد از حکومت تلقی می‌کنند در حالیکه اصلا این گونه نیست.

به گزارش تسنیم، این فیلمساز همدانی که در هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار توانسته فانوس این جشنواره در بخش اقتصاد مقاومتی را به دست آورد، سال گذشته با اثر از “ساقه تا صدر” وپرداختن به موضوع زندگی استاد “موسوی گرمارودی” توانست لوح افتخار این جشنواره را کسب کند.

در حال حاضر کارگردان جوان مستند “۴۴ نفر” خود را برای شرکت در جشنواره سما و نمایش اثرش در بخش سبک زندگی آماده می‌کند.