از ده نمکی تا هاشم زاد در کارگاههای عمار

تقویم کارگاه های هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار اعلام شد

در جشنواره مردمی عمار کارگاه های سوژه یابی و تخصصی با عناوین «هنر و واقعیت»، «یک روز یک تجربه» برگزار می شود.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، هفتمین دوره جشنواره مردمی عمار از روز ۸ دی ماه به طور رسمی و در سینما فلسطین آغاز به کار می کند.

در این دوره سه جنس کارگاه سوژه یابی و تخصصی با عناوین «هنر و واقعیت»، «یک روز یک تجربه» و کارگاه های تخصصی برگزار می شود.

از حماسه های دریایی تا حوادث سوریه در کارگاه های هنر واقعیت

در اولین روز جشنواره و از ساعت ۱۵:۳۰ نهم دی ماه، دریادار علی اکبر اخگر در کارگاه هنر و واقعیت درباره سوژه های نیروی دریایی که هم هیجان دارند و هم درس زندگی می دهند؛ سخنرانی می کند. سوژه هایی که عموماً رسانه ها و فضای هنری آن ها را به تصویر نمی کشند.

در دهم دی ماه، ساعت ۱۵:۳۰ روح الله رشیدی از آذربایجان در کارگاه هنر و واقعیت به تحلیل اتفاقات و رویدادهای تفکیک آذربایجان و جریان های جدایی طلب می پردازد؛ جریان های رادیکالی که در مرزهای ایران در جهت اختلاف افکنی در حال فعالیت هستند.

یازدهم دی ماه سومین روز جشنواره، حسن شمشادی در کارگاه هنر و واقعیت درباره اتفاقات و تحولات سوریه، پیدایش گروهکهای تکفیری مثل داعش و تحلیل آینده سوریه و همچنین سوژه هایی که در سوریه رخ می دهد و باید به تصویر کشیده شود، سخنرانی می کند.

دوازدهمین روز دی از ساعت ۱۵:۳۰ در چهارمین روز جشنواره، فواد ایزدی در کارگاه هنر و واقعیت به سخنرانی درباره آمریکا، نقش آمریکا در منطقه و شکل گیری گروهک های تکفیری می پردازد.

برجی، ده نمکی و احمدجو از آثارشان می گویند

بخش دیگری از کارگاه های جشنواره عمار عنوان «یک روز یک تجربه» را یدک می کشد؛ این کارگاه ها با موضوع قرار دادن یک روز نحوه ساخت آن را با حضور مجری ـ کارشناس مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

بنابر این گزارش، در روز پنجم جشنواره سیزدهم دی ماه، از ساعت ۱۵:۳۰ رضا برجی درباره مستندش با عنوان «مادران سربرنیتسا» سخن می گوید.

پانزدهم دی ماه و هفتمین روز جشنواره نیز با کارگاه یک روز یک تجربه، با مجری گری امیر داساگر و با حضور مسعود ده نمکی و با محوریت «اخراجی ها ۲» برگزار می شود.

در آخرین روز جشنواره شانزدهم دی ماه و از ۱۵:۳۰ در کارگاه یک روز، یک تجربه، با حضور آقای بدری به عنوان مجری کارشناس سریال «روزی روزگاری» ساخته امرالله احمدجو مورد بررسی قرار می گیرد.

هاشم زاده، زندباف و نقویان تخصص های سینمایی یاد می دهند

کارگاه های تخصصی نیز روزهای ۱۴،۱۵،۱۶ دی در ساعت ۱۷:۳۰ و با حضور آقایان ناصر هاشم زاده، حسین زندباف و مهدی نقویان برگزار می شود.

ناصر هاشم زاده از فیلمنامه نویسی و حسین زندباف از تدوین و مهدی نقویان از آرشیو در مستند سخن می گوید

شایان ذکر است تمامی این کارگاه ها در سالن ۳ سینما فلسطین برگزار می شود.