تقدیر حسن عباسی از جرأت، جسارت و شهامت «ترمینال غرب»

دکتر حسن عباسی به همراه تعدادی از شاگردانش و در محل اندیشکده یقین به تماشای اثر سینمایی «ترمینال غرب» نشست.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، حسن عباسی، رئیس مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز، همزمان با ایام الله دهه فجر به همراه تعدادی از شاگردانش و در محل اندیشکده یقین به تماشای اثر سینمایی «ترمینال غرب» نشست و پس از پایان فیلم در سخنانی با بیان این که جرأت، جسارت و شهامت در پرداختن به موضوع و لطافت در نگاه در این فیلم را تحسین می کنم، اظهار داشت: تلاش هنرمندان در سینمای استراتژیک سبب شده تا بتوانیم مسائل روز را در قالب هنر بیان کنیم.

وی با بیان این که پیش بینی عوامل تولید این فیلم در رابطه آینده سیاسی کشور نیز تحسین برانگیز است، گفت: امیدواریم در آینده شاهد آثاری قوی تر در راستای نقد مسائل و مشکلات جامعه باشیم.

عباسی جشنواره مردمی فیلم عمار را محلی برای رویش عظیم هنرمندان انقلابی در حوزه های مختلف هنری دانست و افزود: فیلم هایی نظیر ترمینال غرب و مستند هایی نظیر مستند داد از نمونه فیلم‌های عماری است که باید از آن ها دفاع و در جهت تبلیغ آنها گام برداشت.

وی با بیان این که شاد کردن دل مؤمن با یک فیلم از ده ها جایزه اسکار ارزش بیشتری دارد، اظهار داشت: سینماگرانی که حاضر نیستند به سینمای انقلاب کمک کنند در آینده خجل زده خواهند شد و آن دسته از بازیگرانی که پس از حضور در فیلم های انقلابی به غلط کردن افتاده اند را باید شناخت و این نوع تفکر به ضد ارزش تبدیل شود.

رئیس مرکز بررسی دکترینال امنیت بدون مرز، کیفیت آثار هنری جبهه انقلاب اسلامی را چراغ معرفی آن ها بر شمرد و افزود: هر هنرمندی جرأت نمی کند تا به سینمای استراتژیک و مؤلفه های آن فکر کند، چه برسد به این‌که بخواهد به آن نزدیک شود.

در بخش دیگری از این مراسم، قربانعلی طاهرفر، کارگردان، با بیان این که هنگام ساخت فیلم «ترمینال غرب» نگاهی تکلیفی به این فیلم داشتم، اظهار داشت: در سینمای انقلاب اسلامی و در رابطه با موضوعات مختلف احساس خلأ فراوانی احساس می شود و خوشبختانه در جشنواره عمار زایش های درونی بسیاری اتفاق افتاده است.

حامد بامروت نژاد، تهیه کننده فیلم نیز در سخنانی با بیان این که امیدواریم دوستانی که پس از برجام از صنعت هسته ای کنار گذاشته شده و به نوعی اخراج شده اند، با دیدن این فیلم دلشان خنک شود، اظهار داشت:  مراحل تولید این فیلم سختی های خاصی به همراه داشت و بحمدالله این فیلم هم اکنون این فیلم در اکران های مردمی در حال پخش است.

وی با بیان این که مقوله اکران های اقتصادی عمار با فیلم نیمه بلند هنگامه به صورت جدی آغاز شد، گفت: اکران اقتصادی فیلم ترمینال غرب بهانه ای است تا با این بهانه بتوانیم سخنان دیگری در این میان بیان کنیم؛ متأسفانه در این روزها که فیلم ترمینال غرب در حال اکران است، دانشمندانی در صنعت هوایی کشور با تدبیر برخی از دولتمردان در حال کنار رفتن هستند.