طاهرفر در شهربابک کرمان:

برخی بازیگران از حضور در «ترمینال غرب» انصراف دادند

برخی از بازیگران دعوت شده برای همکاری محافظه کارانه عمل کردند و پس از خوانش فیلمنامه از بازی در این کار سر باز زدند

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، قربانعلی طاهرفر، کارگردان فیلم سینمایی ترمینال غرب، در ارتباط تلفنی پس از اکران این فیلم در شهر بابک کرمان، به سختی ها و مشکلاتی که در مسیر ساخت فیلم با آن ها مواجه شده بود، اشاره کرد و گفت: برخی از بازیگران را که برای همکاری دعوت می کردیم محافظه کارانه عمل کردند و پس از خوانش فیلمنامه از بازی در این کار سر باز زدند و این مسئله سبب شد با فراز و نشیب های زیادی در مرحله تولید مواجه شویم.

ترمینال غرب؛ فیلمی به دور از ملاحظات سیاسی رایج در سینما

طاهرفر، با بیان این که امیدوارم فیلم ترمینال غرب در گام اول، نگاهی آشکار به مسائل سیاسی ارائه دهد، اظهار داشت: در این فیلم تلاش کردیم، قصه ای به دور از ملاحظات سیاسی دیگر فیلمسازان نسبت به سیاست عرضه کنیم.

وی یکی از ویژگی های این فیلم را سکانس افتتاح مرکز تحقیقات هسته ای دانست و افزود: در این سکانس مادر شهید احمدی روشن حضور داشت و زمانی که تصمیم گرفته شد مادر شهید را در نقش خودش استفاده کنیم و ایشان فیلمنامه را خوانده بود، با آغوش باز پذیرفتند و بنده به عنوان کارگردان حضور یک مادر شهید در فیلم را مغتنم می شمرم و حضور این مادر شهید، دلگرمی بسیاری برای ما بود.

وی با بیان این که رهبری در سخنان خود بارها نسبت به عدم معرفی دانشمندان هسته ای و ماجرای ترور آن ها سخنانی مطرح می کردند، اظهار داشت: متأسفانه آن گونه که باید و شاید به این مسائل نپرداخته ایم و ما در عرصه های مختلف نظامی و علمی مجاهد داشته ایم، اما امروز و در برهه کنونی نیازمند مجاهدت در عرصه فرهنگی هستیم.

این کارگردان سینما، در پاسخ به سؤال یکی از حاضران مبنی بر این که آیا فیلم ترمینال غرب ۲ را نیز خواهد ساخت یا خیر گفت: امیدواریم که با دعای مؤمنان و خانواده شهدا به عنوان سرباز فرهنگی بتوانیم کارهایی دیگری از جنس ترمینال غرب بسازیم.