اکران تابستانه فیلم‌های جشنواره عمار در چناران / تلاش اکران‌کنندگان مردمی برای بهبود سطح فرهنگی شهرستان

رابط اکران مردمی جشنواره عمار در شهرستان چناران گفت: به‌زودی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و فعالان فرهنگی، آثار جشنواره فیلم عمار را به طور ویژه در سطح شهرستان برای مردم اکران می‌کنیم.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، جمعی از اکران کنندگان مردمی جشنواره عمار شهرستان چناران خراسان رضوی در دیداری با مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان درباره اکران و نمایش فیلم‌های عمار گفتگو کردند.

مریم غفوری کوشا رابط اکران مردمی جشنواره عمار در چناران درباره این موضوع گفت: با توجه به سخنان رهبری درباره کارهای فرهنگی خودجوش و هماهنگی با اکران‌کنندگان منطقه، تصمیم گرفتیم برای اکران هفتگی فیلم‌های جشنواره عمار در تنها سالن آمفی‌تئاتر شهر و کانون‌های زیر نظر ارشاد در فصل تابستان، جلسه‌ای با مسئولان اداره ارشاد شهرمان داشته باشیم.

این فعال فرهنگی افزود: در جلسه‌ای که برگزار شد در مورد تعامل و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چناران با ستاد اکران مردمی جشنواره عمار این شهرستان برای اکران فیلمهای عمار در سطح شهرستان و روستاهای تابعه با توجه به نیاز جامعه و بیانات رهبری در زمینه توجه بیشتر به موضوع فرهنگ صحبت و تبادل نظر شد.

این رابط اکران مردمی جشنواره عمار ادامه داد: در این جلسه، آقای امیر یکتا رئیس اداره ارشاد خواستار معرفی‌نامه کتبی از طرف دبیرخانه جشنواره عمار درباره تأیید فعالیت‌ها و اکران‌ آثار جشنواره و همچنین تأییدیه کتبی اداره کل اداره ارشاد برای موافقت با اکران این فیلمها در شهرستان بودند. البته به طور مقدماتی با اکران فیلمهای عمار در سطح فضاهایی که در اختیار دارند، موافقت کردند و بزودی اکران آثار عمار در این محل‌ها را هم در فصل تابستان شروع می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: از سال ۹۱، اکران فیلمهای جشنواره عمار در سطح شهر چناران و تعدادی از روستاهای آن را شروع کرده‌ایم و تاکنون بیشترین برنامه های اکران ما در سطح مساجد، پایگاه‌های بسیج، مهدهای قرآن و مدارس شهرستان بوده است. در سال جاری نیز حجت الاسلام صولتی و حجت الاسلام زیدآبادی از روحانیون شهرستان هم در مسیر اکران فیلم‌های جشنواره عمار با ما همکاری خوبی دارند. همچنین این فعالیت‌ها را در کانال تلگرامی اکران کنندگان شهرستانی به نشانی https://t.me/Ammarchenaran اطلاع رسانی می‌کنیم.

این رابط اکران مردمی خاطرنشان کرد: شهرستان چناران دارای مردمی انقلابی، شهیدپرور و فهیم است و از روزی که اکران فیلمهای جشنواره عمار را در شهرستان مطرح کردیم علاوه بر مردم، امام جمعه شهرستان، حجت اسلام تاجی و دیگر مسئولان، استقبال خوبی از این موضوع داشته‌اند.

غفوری کوشا در پایان تصریح کرد: شهرستان چناران به دلیل مهاجرپذیر بودن و داشتن چند شهر و حدود ۴۰۰ روستا، از نظر فرهنگی یکدست نیست و تلاشی مضاعف برای انجام کارهای فرهنگی و نتیجه دادن این قبیل اقدامات می‌طلبد.