در سینما‌مردم مطرح شد؛

بعد از انقلاب اسلامی تعویض‌کار، تعمیر‌کار می‌شود

سومین قسمت از برنامه «سینمامردم» به میزبانی «سهیل اسعد» دبیر چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش شد که در این قسمت علت استفاده از علامت مثلث در دکور برنامه بیان گردید و گفته شد که مثلث نماد هدف و نشانه مقاومت است.

به گزارش خبرنگار عمار فیلم؛ در این برنامه سهیل اسعد گزارشی از چگونگی روند برگزاری افتتاحیه این جشنواره ارائه کرد که شامل پاسداشت از «محمد حسین لطیفی» و اهدای دستکش «ننه عصمت» به «محسن مقصودی» بود.

«حمید صالحی» دبیر اجرایی چهاردهمین دوره جشنواره فیلم مردمی عمار در خصوص افتتاحیه این جایزه گفت: در مراسم افتتاحیه از بخش های نماهنگ، فیلمنامه، انیمیشن، تولیدات تلویزیونی و فضای مجازی تقدیر گردید. در این بخش ۷ فانوس و 15 لوح افتخار اهدا شد. در اختتامیه هدایا بخش مستند و فیلم داستانی اهدا می شود.

وی ضمن اشاره به اهمیت توزیع محتوا گفت: جشنواره عمار بحث توزیع را نیز در نظر دارد، سایت عماریار بصورت برخط تمام آثار را پخش می کند. هر روز کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی در حال برگزاری است. بعد از اختتامیه جشنواره، در دو روز تمام فیلم هایی که لوح گرفتند دوباره اکران می شوند.

مهمان این قسمت از برنامه «احسان مشکور» کارگردان مستند «رویای بزرگ» و «سجاد ریاحی» کارگردان مستند « تغییر مأموریت» بودند.

احسان مشکور از تعدد فیلمبرداری مستند در استان‌های گوناگون اشاره کرد  و گفت: ما در مستند رویای بزرگ ده نفر از بازیکن رتبه یک تیم ملی والیبال حضور داشتند که تمامی آنها زندگی حرفه ای دارند و هماهنگی آنها بسیار مشکل بود.

سجاد ریاحی نیز از فضای ساخت مستند خود با نام «تغییر ماموریت» گفت: مستند به روایت پیشرفت می پردازد که با تفکر انقلابی ایجاد شده. نیروی هوایی که قبل از انقلاب نیرویی وابسته بود و بعد از انقلاب تبدیل به نیروی متخصص شده است. تعویض کار تبدیل به تعمیر‌کار می شود و مبتکر می شود. در این اثر چالش های حدی ما بحث پژوهش کار بود که چون در دهه ۶۰ پروژه ها محرمانه بود ما مجبور شدیم به سراغ مدیران پروژه های آن دوره برویم.

به گزارش عمار فیلم،«سینمامردم» ویژه برنامه تلویزیونی چهاردهمین جشنواره فیلم عمار از 20 دی‌ماه آغاز و تا پایان جشنواره به روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.