اکران کنندگان جشنواره مردمی فیلم عمار، همزمان با برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، فیلم‌های منتخب این جشنواره را اکران می کنند.

اکران سراسری فیلمهای «خیبر» با همکاری جشنواره عمار و مقاومت

اکران کنندگان جشنواره مردمی فیلم عمار، همزمان با برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت،

به گزارش «عمارفست»، دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار همزمان با فرارسیدن ایام هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، با همکاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، بسته فیلم‌های مناسب با این ایام را جهت اکران ارائه می‌کند، «مدافعان حرم» موضوع اصلی این فیلم ها است.

 

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره عمار، ارسال بسته‌های فیلم به مناسبت هفته دفاع مقدس با عنوان «خیبر ۹۵» برای نزدیک به ۱۲۰ مرکز توزیع شبکه اکران مردمی از اوایل شهریور ماه آغاز شده است و از ۲۵ شهریور ماه الی ۱۰ مهر ماه، بیش از ۳۰۰۰ نقطه در سراسر کشور میزبان این فیلم‌ها می‌شوند.

بنابرین گزارش، مساجد، حسینیه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، پایگاه‌های بسیج، کتابخانه‌ها، فرهنگسراها، پارک‌ها، سینماها و هر مکانی که امکان نمایش فیلم در آن وجود داشته باشد، میزبان اکران این فیلم‌ها می‌شوند.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و تهیه بسته فیلم «خیبر ۹۵» می‌توانند نام خود را همراه با نام شهرستان خود به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۸۰۱ ارسال کنند.

فیلم‌های این بسته به شرح ذیل است:

۱- مستند برادران /۵۳ دقیقه

خلاصه: “۲۲ خرداد ۱۳۸۸، تهران، قیطریه؛ ماموران دادستانیِ تهران با ورود به ساختمان ستاد مرکزی «میرحسین موسوی»، از تبلیغات غیرقانونی این شبکه‌ی اینترنتی در روز انتخابات جلوگیری می‌کنند. پس از این اتفاق، بدون اینکه فضای رسانه‌ای به‌چرایی این مسئله اشاره کند، تنها یک خبر کوتاه همراه با یک عکس در فضای مجازی منتشر می‌شود: «حضور نیروهای حزب‌الله لبنان در حمله به ستاد میرحسین موسوی»؛ فردی که در عکس حضور دارد، «حسین منیف اشمر» برادرِ دو شهید «حزب‌الله لبنان» به نام «علی منیف‌اشمر» و «محمد منیف‌اشمر» معرفی می‌شود.
به‌تدریج این مسئله در همه‌ی محافل خبری نقل می‌شود. این مسئله پس از گذشت ۵ سال به فراموشی سپرده می‌شود تا اینکه دی ماه سال ۹۳، یک خبر با تصویر چهره‌ای آشنا منتشر می‌شود؛ خبر شهادت «مهدی نوروزی» جوانِ کرمانشاهی که در مبارزه با داعش در سوریه به‌شهادت رسیده است. مستند «برادران»، علاوه بر پرده‌برداری از نقش سرویس‌های جاسوسی و رسانه‌های غربی در «فتنه ۸۸»، زندگیِ سراسر مبارزه‌ی شهید «مهدی نوروزی» را که حالا دیگر همه به نام «حسین منیف اشمر» می‌شناسند، روایت می‌کند.”   

پیشنهاد می شود این فیلم به صورت بلیط فروشی اکران شود.

 

۲-مستند ققنوس/ ۴۵ دقیقه

 این مستند، زندگی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ عبدالله دحدوح» را روایت می‌کند. «دحدوح» یک روحانیِ انقلابیِ مغربی‌الاصل است که روزگاری مسجد امام‌رضا (ع) را در شهر «آندرلخت» بلژیک تاسیس می‌کند و مدتی بعد گروه‌های تکفیری وی را در همین مسجد با آتش می‌سوزانند. مستند «ققنوس» با مقایسه‌ی دو نوع برداشتی که در اروپا از اسلام وجود دارد، ترور و شهادت این روحانی شیعه‌ی مغربی‌الاصل را در بلژیک به‌تصویر می‌کشد.

 

۳- مستند رد پای فرشته/ ۳۰ دقیقه

بحران در منطقه‌ی اطراف حرم حضرت زینب(س)» بسیار شدید شده است و حضور شهید مهندس «حسن شاطری» (حسام خوش‌نویس) و فعالیت‌هایش، برای اهالی این منطقه، همانند خونی تازه در رگهای آن‌ها است. «رد پای فرشته» روایت فیلم‌سازانی است که به سوریه رفته بودند تا در مورد بچه‌های تیپ فاطمیون مستندی بسازند. آن‌ها با دیدن کارهای زیاد «شهید شاطری» در سوریه، که کسی از آن‌ها خبر ندارد، به فکر تولید مستند می‌افتند و اسمش را «رد پای فرشته» می‌گذارند. آن‌ها این نام را باتوجه روایتی که می‌فرماید فرشته‌هایی هستند که از حرم اهل بیت (ع) نگه‌داری می‌کنند، انتخاب می‌کنند. استقبال و کمک اهالی این منطقه برای ساخته‌شدن این مستند نیز از نکات جالب توجهی است که اتفاق می‌افتد.

 

۴- مستند فرمانده/ ۳۸ دقیقه

“فرمانده» روایتگر زندگیِ پرماجرای شهید «علی‌رضا توسلی» فرمانده رشید لشکر فاطمیون است که از کودکی با نام «امام خمینی(ره)» گره‌خورده است» همین علاقه‌ی شهید «توسلی» به امام موجب می‌شود که در یازده سالگی از افغانستان به ایران بیاید و در حوزه‌ی علمیه، مشغول به تحصیل شود. اما مدتی از حضورش در ایران نگذشته است که به فرمان «امام خمینی(ره)» برای دفاع از انقلاب اسلامی، راهی جبهه‌های غرب کشور (کردستان) می‌شود. شهید«توسلی» پس از گذشت چند سال، به‌عنوان یکی از مورداعتماد‌ترین نیروهای سردار «قاسم سلیمانی» راهی سوریه می‌شود تا از حریم اهل‌بیت (ع) دفاع کند…”

 

۵- انیمیشن مرد جنگ/ ۸ دقیقه

در سال‌های پایانی دفاع مقدس؛ عراق با حمایت آمریکا به کشتی‌ها و سکوهای نفتی ایران حمله می‌کرد… حال روزی فرا رسیده است که آمریکایی‌ها می‌خواهند با عبور دادن «ناو بریشتون» به همراهی چهار ناو جنگی خودشان از خلیج‌فارس، ابهت و قدرت خود را به رخ جهانیان بکشند. آن‌ها برای این کار صد خبر نگار را با خود همراه می‌کنند تا لحظه به لحظه‌ی این واقعه را ثبت کنند، درحالی که با رشادت «شهید نادر مهدوی» جهنمی سوزان در خلیج فارس برای آمریکایی‌ها ساخته می‌شود.

 

۶- داستانی هنگامه/ ۴۰ دقیقه

همسر حامد، روزهای آخر امتحانات خود را پشت سر می‌گذارد و اوضاع روحی خوبی ندارد. شهادت یکی از دوستان خانوادگی آنها، برنامه‌های حامد را تغییر می‌دهد. حالا حامد برای هنگامه خبر مهمی دارد…

اکران این اثر فقط به صورت بلیط فروشی اختیاری است.

 

۷- نماهنگ لبیک / ۶ دقیقه