«مرکز رسانه‌ای فاطمیون» با پنج اثر در جشنواره عمار شرکت می‌کند

مرکز رسانه‌ای فاطمیون با پنج مستند مدافعان حرم از جمله «نقاشی یک رویا»، «پرواز از حلب» و «ابوتراب» در هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار حضور پیدا می‌کند.

به گزارش «عمار فیلم»، مرکز رسانه‌ای فاطمیون با پنج اثر درباره مدافعان حرم در هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار حضور پیدا می‌کند. نخستین اثر این مرکز، مستند «نقاشی یک رویا» به تهیه کنندگی و کارگردانی ساسان فلاح فر است.

این مستند ۲۷ دقیقه ای در تابستان ۱۳۹۶ ساخته شده است و به زندگی یک رزمنده افغانستانی و آزادی او از بند اسارت تروریست‌های تکفیری حاضر در سوریه می‌پردازد.

بر اساس این گزارش، دومین مستند این مرکز برای حضور در جشنواره عمار امسال، «جنگ، دوربین، من» نام دارد که در زمان ۳۱ دقیقه و به تهیه کنندگی و کارگردانی ساسان فلاح فر تولید شده است. این مستند درباره موضوع تصویربردارانی است که حماسه های رزمندگان را ثبت می‌‌کنند اما هیچگاه خودشان دیده نمی‌شوند.

بنابر این گزارش، سومین مستند مرکز رسانه ای فاطمیون برای حضور در این دوره جشنواره عمار «روی خط آتش» نام دارد که در زمان ۲۵ دقیقه و به کارگردانی محمدحاجی مقصودی ساخته شده است. این مستند، دست به دست شدن چند باره شهر تاریخی و بسیار مهم «پالمیرا»بین نیروهای مقاومت و تکفیری‌ها را به تصویر کشیده است.

مستند «ابوتراب» هم به کارگردانی ساسان فلاح‌فر، چهارمین اثر مرکز رسانه‌ای فاطمیون برای شرکت در هشتمین دوره جشنواره عمار است که طی آن، سیدمحمد حسینی، یکی از رزمندگان لشکر فاطمیون، اتفاقات و رویدادهایی را که در جبهه مبارزه با تروریست‌های تکفیری دیده، روایت می‌کند.

«پرواز از حلب» دیگر اثر مرکز رسانه‌ای فاطمیون برای شرکت در جشنواره عمار است که به تهیه کنندگی و کارگردانی محسن عقیلی تولید شده است، این مستند ۴۲ دقیقه‌ای در سال جاری ساخته شده و به سرگذشت و زندگی شهید مدافع حرم «حسین هریری» می پردازد که در کنار مبارزان افغانستانی لشکر فاطمیون با تکفیری‌ها نبرد کرد و در این راه به شهادت رسید.

گفتنی است تصویربرداری میدانی این مستندها بر عهده‌ نیروهای فاطمیون یعنی همان افغانستانی‌های مدافع حرم بوده که به جای سلاح از دوربین برای نبرد علیه دشمن استفاده می‌کنند و اکنون، در حال تصویربرداری از پایان سیطره‌ تروریست‌های داعش در سوریه هستند.

لازم به ذکر است که هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، در ایام بزرگداشت حماسه مردمی «نه دی»، ۶ الی ۱۵ دی ماه برگزار می‌شود.