بازیگر سیاسی‌ترین فیلم جشنواره عمار:

«ترمینال غرب» آینده سیاسی ایران را پیش‌گویی می کند

«ترمینال غرب» نشان می‌دهد که اگر به امید کشورهای مستکبر نظیر آمریکا پیش برویم، همه چیزمان را از دست می‌دهیم.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، یوسف مرادیان، بازیگر فیلم سینمایی «ترمینال غرب»، با بیان این که پس از خواندن فیلمنامه این فیلم و از ابتدای ورودم به اثر، متوجه شدم که با اثری ملی و مردمی که قرار است، حقایقی را مطرح کند روبرو هستم، گفت: شخصیت دانشمند هسته‌ای را که در این فیلم به من پیشنهاد شد، دوست داشتم و با عشق این نقش را بازی کردم و در نهایت نیز جواب گرفتم؛ چرا که معتقدم زمانی که آدم با جان و دل کاری را می پذیرد، نتیجه آن نیز مطلوب و برای خودش قابل قبول خواهد شد.

وی با بیان این که پس از خواندن فیلمنامه بود که به بازی در این اثر ترغیب شدم، اظهار داشت: پیش از تولید و در جلساتی با نویسنده و کارگردان اثر تلاش داشتیم تا به نگاه این شخصیت برسیم و مدام این مسئله را به مشورت می گذاشتیم.

مرادیان در ادامه تصریح کرد: پس از خواندن فیلمنامه حس کردم که این شخصیت، شخصیتی دوست داشتنی است و مرا به عنوان بازیگر به چالش می کشد و پس از ورود به کار و قرار گرفتن در فضا، احساس مسئولیتی به سراغم آمد و احساس کردم شخصیتی را بازی می کنم که حرف های زیادی برای گفتن دارد و ابعاد ناشناخته شخصیتی دارد که اگر بتواند در قصه نمود پیدا کند، زیبا خواهد شد.

وی با بیان این که این دانشمند و دوستانش از آن جنس آدم‌هایی بودند که ایمان داشتند در کشور، تمام بسترهای لازم جهت پیشرفت وجود دارد و باید برای عملیاتی شدن آن، عده‌ای همانند خط شکنان و بسیجی‌وار، راه را باز کنند، اظهار داشت: نکاتی که گفتم روحیه فردی بود که من نقش آن را بازی کردم و این مسائل در طول پیش تولید و مراحل تحلیل شخصیت با فیلمنامه‌نویس، مدام مطرح می شد.

بازیگر فیلم سینمایی «ترمینال غرب» تصریح کرد: در جلسات پیش تولید و دیالوگ خوانی، همه بازیگران پیش از اجرا به جمع بندی می رسند و وقتی کار به آن پختگی می رسید، برداشت اصلی اتفاق می افتاد و این مسائل دست به دست هم داد تا خروجی کار رضایت‌بخش باشد.

مرادیان حضور در کنار سایر بازیگران که هر کدام نمایندگی نسلی را در گذشته و امروز به عهده داشتند، بسیار دلچسب برشمرد و افزود: حضور در کنار بزرگانی همچون هوشنگ توکلی و ثریا قاسمی به عنوان بزرگان عرصه بازیگر و سایر بازیگران جوان از جمله محسن افشانی به عنوان بازیگری جوان، خاطره‌انگیز بود و به نظرم آنقدر که همه با هم، همدل شده بودیم که این مسئله در رابطه ها در طول تولید به وضوح قابل مشاهده بود.

وی با اشاره به این که فیلم «ترمینال غرب»، موضوعی حساس و استراتژیک در سینمای ایران را دنبال می کند، اظهار داشت: من افتخار می کنم که در اثری ملی و مردمی حضور و اثری که حقایق را مطرح کرده حضور داشته‌ام و به نظرم «ترمینال غرب» پیش‌گویی کرد و پیش‌گویی‌اش به حقیقت پیوست.

مرادیان تاکید کرد: این فیلم ادعا کرد که کشورهای مستکبر نظیر آمریکا غیر قابل اعتماد هستند و اگر بخواهیم به امید آن‌ها پیش برویم، همه چیزمان را از دست خواهیم داد.