کاظمین عراق میزبان فیلم‌های جشنواره عمار شد

علی سبحانی گفت: در یک کار نو گروهی با همکاری حوزه هنری خراسان جنوبی در کاظمین اقدام به پخش نماهنگ هایی با موضوع اربعین و به زبان های مختلف ترکی، انگلیسی، عربی و فارسی کردیم.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری خراسان جنوبی، علی سبحانی عضو فعال گروه اکران فیلم سیار شهید ابراهیم هادی اظهار داشت: گروه شهید هادی گروهی است که در خراسان جنوبی فعالیت می کند و تاکنون در شهر بیرجند و روستاهای اطراف اکران هایی داشته است.

وی بیان داشت: اکران ها عموما با خودروی اکران که تجهیزات اکران روی آن نصب می شود و در نقاط مختلف شهر صورت می گیرد.

سبحانی افزود: در یک کار نو گروهی با همکاری حوزه هنری خراسان جنوبی در کاظمین اقدام به پخش نماهنگ هایی با موضوع اربعین و به زبان های مختلف ترکی، انگلیسی، عربی و فارسی کردیم.

عضو فعال گروه اکران فیلم سیار شهید ابراهیم تصریح کرد: این نماهنگ ها عمدتا از فیلم های جشنواره مردمی عمار بوده است.

سبحانی با اشاره به اینکه در کاظمین استقبال از پخش کلیپ ها خوب بود و از دیدن برخی از این کلیپ ها مردم اشکشان جاری شد، عنوان کرد: مردم مایل بودند همچنان این پخش ادامه یابد که با توجه به انتهای شب و اینکه سایر زوار باید استراحت می کردند نتواستیم پخش نماهنگ را ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: همچنین قصد داشتیم با موضوع شهدای مدافع حرم افغانستانی و پاکستانی نیز نماهنگ هایی پخش کنیم که با مشکلات فنی مواجه شدیم و یکی از کابل های ما دچار مشکل شد.

عضو فعال گروه اکران فیلم سیار شهید هادی بیان داشت: ۲ روز درگیر حل این مشکل بودیم و در شهر نجف باتوجه به ایام اربعین و حضور زوار، جایی هم برای خرید تجهیزات پیدا نکردیم و به همین علت در موکب لبنانی ها که برنامه اکران داشتیم نتوانستیم اکران کنیم.

سبحانی با بیان اینکه در موکب جوانان جهان اسلام توانستیم مشکلی که برای کابل های ما ایجاد شده بود را حل کنیم و آن را تعمیر کردیم، خاطرنشان کرد: انشاالله سال بعد بتوانیم در مسیر پیاده روی اربعین اکران کنیم.

وی درخصوص برنامه های پیش روی این گروه گفت: قرار است در دانشگاه بیرجند با موضوع تقویت فرهنگ مطالعه بین دانشجویان اکران فیلم داشته باشیم.

عضو فعال گروه اکران فیلم سیار شهید ابراهیم هادی همچنین با اشاره به اکران هایی که تاکنون داشته اند، بیان داشت: از جمله اکران هایی که تا این موقع داشته ایم اکران در منطقه رزمایش بیرجند و هفته دفاع مقدس، اکران بمناسبت هفته فیلم کودک و نوجوان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بود که فیلم های نوستالژیک کودک و نوجوان در روستاهای چهکند، مهرشهر، امیرآباد، شهرک بعثت علی آباد و شوکت آباد بیرجند انجام شده است.

سبحانی یادآور شد: در مناسبت های مختلف و سایر ایام سال نیز در پارک ها و محله های مختلف سطح شهر برنامه اکران ها انجام شده است.