«چین آخر»، به تلویزیون می‌آید

مهسا فرزان تهیه کننده فیلم داستانی «چین آخر» که در هفتمین جشنواره عمار به عنوان برگزیده انتخاب شده بود، از پخش این اثر در تلویزیون خبر داد.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» و به نقل از خبرگزاری دانشجو، مهسا فرزان تهیه کننده فیلم داستانی «چین آخر» از پخش این اثر در تلویزیون خبر داد.
فرزان درباره این اثر بیان کرد: با توجه به نیاز به حمایت از تولید ملی و خرید کالای ایرانی و تاکید مقام معظم رهبری بر این مقوله به این فکر افتادیم که اثری در این موضوع تولید کنیم. با توجه به این که تیم ما از نزدیک با دغدغه ها و مشکلات مردم خطه شمال آشنا بود تصمیم گرفتیم صنعت کشت و فراوری چای را به عنوان سوژه این فیلم انتخاب کنیم و یک فیلنامه یک خطی نوشتیم که بعد از بازنویسی تبدیل به یک فیلم نیمه بلند شد.

وی اضافه کرد: در مسیر تحقیقات فیلم به لاهیجان سفر کردیم و وارد روستایی شدیم به نام “تجن کوگه” که با اینکه یک روستای کوچک است اما چندین کارگاه چای خشک کنی در کنار مزارع وسیع چای در آن جای گرفته اند.کشاورزان این منطقه به تیم ما گفتند که آن ها تمام تلاش خود را برای کشت محصول درجه یک می کنند و و قتی که چای مرغوب برداشت می شود کارخانه داران چای درجه یک را از چایکاران به بهانه هایی مانند استفاده از کود های شیمیایی غیرمجاز ، با قیمت چای درجه سه می خرند ؛ کشاورزان هم با این که میتوانند خودشان چای را خشک کنند اما از ترس نخریدن چای توسط کارخانه داران این کار را انجام نمی دهند.نهایتا همه این اتفاقات باعث شده که محلی های این منطقه زمین های خود را برای ساخت ویلا بفروشند و به شهر های اطراف مهاجرت کنند.

این تیه کننده افزود: «چین آخر» روایت چایکاری است که همسر خود را از دست داده و با دختر خود زندگی می‌کند و از طریق فروش چای امرار معاش می نماید و حالا در شرایطی که چای را از وی نمی خرند مجبور شده است که زمین چایکاری خود را به فروش بگذارد.

گفتنی «چین آخر» لوح افتخار هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار را در فیلم داستانی نیمه بلند کسب کرده است. این فیلم داستانی به کارگردانی سعید حسن پور و تهیه کنندکی مهسا فرزان و در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است.