مقصودی در صحن علنی خطاب به صالحی:

چرا از جشنواره عمار حمایتی نمی‌کنید

نماینده مردم بروجرد در مجلس خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: چرا زمانی که فیلم ۵ دقیقه ای «علمک» خستگی را از تن مقام معظم رهبری به در می کند، شما از جشنواره عمار حمایت نمی کنید.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از تریبون، فاطمه مقصودی در نشست علنی یکشنبه، ۲۵ خردادماه مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: چرا شما از جشنواره عمار حمایت نکرده و در این مراسم حضور پیدا نمی کنید؟ چرا از نیروهای مردمی و انقلابی حمایت نمی‌کنید؟ دلیل عدم حمایت شما از این جشنواره چیست؟ زمانی که فیلم ۵ دقیقه ای «علمک» خستگی را از تن رهبری به در می کند پس چرا از جشنواره عمار حمایت نکرده اید؟

وی ادامه داد: بیمه هنرمندان تبدیل به یک آرزویی شده که آن ها یکی یکی آن را به گور می برند. آیا واقعا شما به اصل هنر اعتقادی دارید؟ غبار بی مهری، چهره کتابخانه های عمومی را تکیده کرده چرا برنامه ای برای رونق این بخش ندارید. راهی که وزارت ارشاد در پیش گرفته به ترکستان می رود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تاکید کرد: در این برهه بی برنامگی شایسته و بایسته آن است که گوشه چشمی به پرورش افکار و اندیشه نخبگان داشته باشیم که سال هاست شما را به نقد بسته اند. بی صبرانه در انتظار نشسته ایم تا ببینیم که چگونه ضرر و زیانی که شیوع کرونا به عرصه هنر وارد کرده را جبران می کنید و آیا بسته حمایتی شما از هنرمندان عملیاتی می شود؟

مقصودی اظهار کرد: درباره همسان سازی حقوق کتابداران چه برنامه ای دارید؟ همچنین چه برنامه هایی برای اتمام پروژه های نیمه تمام دارید. آیا این موضوع اسراف بیت المال نیست؟