مجید قناد عنوان کرد:

«همبازی» الگوی مناسبی برای برنامه‌های بازی‌محور تلویزیون است

مجری برنامه‌های کودک و نوجوان گفت معتقد است برنامه تلویزیونی «همبازی» با توجه به ویژگی‌ها و پتانسیل‌های خود، قابلیت الگو شدن برای سایر برنامه‌های بازی محور تلویزیون را دارد.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجید قناد مجری برنامه‌های کودک و نوجوان درباره برنامه تلویزیونی «همبازی» که این روزها از شبکه پنج سیما پخش می‌شود، گفت: «هم‌بازی»، برنامه خوب و سرگرم کننده‌ای است، انتخاب بازی‌های رایانه‌ای و غیر‌رایانه‌ای مناسب و استاندارد برای معرفی به مخاطبان و همچنین تیتراژ خوب برنامه، از جمله ویژگی‌های بارز برنامه است.

وی افزود: از دیگر نقاط قوت این برنامه تلویزیونی می توان به اجرای آرام و خوب مجری، ریتم مناسب و بخش‌های درنظر گرفته شده آن اشاره کرد.

این مجری برنامه های کودک و نوجوان ادامه داد: مهمانان دعوت شده هم تنوع خوبی دارند. البته بهتر است در بخش گفتگو و در بین صحبت‌ها، تصاویری از بازی‌های تولید شده مهمانان هم نمایش داده شود تا برنامه در مسیر یک‌نواختی قرار نگیرد. ضمن اینکه گفتگوها مقداری طولانی هستند و بهتر است کوتاه شوند.

وی با بیان اینکه بازی‌های ارائه شده در برنامه مانند «متر و توپ» خوب است، تأکید کرد: سازندگان این برنامه تلویزیونی، می‌توانند تنوع بیشتری در بخش معرفی بازی‌ها داشته باشند. البته اگر بازی‌ها با توجه به تفکیک رده‌های مخاطبان،معرفی شوند، بهتر است.

این مجری برنامه‌های کودک و نوجوان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: هر برنامه تلویزیونی، ویژگی‌ها و چارچوب‌های خاص خود را دارد، به همین دلیل، «همبازی» را نمی‌توان با سایر برنامه‌های مشابه مقایسه کرد البته یکی از ویژگی‌های مهم این برنامه، پرداختن انحصاری به بازی است.

قناد متذکر شد: این برنامه با امتیازاتی که دارد، الگوی مناسب و خوبی برای دیگر برنامه‌های این‌چنینی است. زیرا دنیای امروز به سرعت روبه جلو حرکت می‌کند و بچه‌ها این دوره هم دیگر کودکان زمان قدیم نیستند.

وی توضیح داد: سازندگان برنامه «همبازی» باید سعی کنند در کنار حفظ جایگاه بازی‌های قدیمی و واقعی به بازی‌های رایانه‌ای هم بپردازند تا بچه‌ها جذب هر دو شوند.

این مجری برنامه های کودک و نوجوان تصریح کرد: در روزگار امروز نمی‌توان مانع از دسترسی بچه‌ها به بازی‌های رایانه‌ای شد زیرا بچه‌های امروز در لپتاپ، رایانه و گوشی تلفن همراه خود، بازی‌های فراوانی دارند. به همین خاطر، پرداختن به بازی‌های رایانه‌ای و غیر رایانه‌ای باید همزمان انجام شود.

قناد در بخش دیگر سخنان خود با بیا اینکه بازی تنها مختص کودکان و نوجوانان نیست، گفت: نوع برخورد خانواده‌ها با انواع بازی‌ها نسبت به یکدیگر متفاوت است، به طور مثال، نمی‌توانیم خانواده‌ای در تهران را با خانواده‌ای در یکی از شهرهای دور ایران مقایسه کنیم. در مجموع، بازی، برای تمامی رده‌های سنی ضروری است و باید نهایت سعی خود را کنیم تا بچه‌ها در کنار بازی‌های رایانه‌‌ای به بازی‌های حرکتی هم بپردازند.

وی افزود: سازندگان و گروه تولید برنامه هم‌بازی باید اتاق فکر این برنامه را رشد و گسترش بدهند. من هم به عنوان تهیه‌کننده، کارگردان و مجری برنامه‌های کودک و نوجوان، حاضر به انجام همکاری و مشاوره برای هرچه بهتر شدن کار هستم.

برنامه تلویزیونی «هم‌بازی» به تهیه‌کنندگی مدرسه سینمایی عمار، هر هفته روزهای زوج ساعت ۱۶:۱۵ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.