نخستین سینما سیار روستایی در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد+فیلم

سینما سیار روستایی در استان‌های کردستان، کرمانشاه اکران شده و خراسان جنوبی سومین استان میزبان اکران فیلم های این سینما است.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرتضی بیابانگرد ظهر امروز در نشست خبری راه‌اندازی نخستین سینما سیار روستایی در خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی سومین استان در کشور است که سینما سیار روستایی برای اکران‌های عمومی مردمی در روستاهای آن راه‌اندازی می‌شود و قرار است امشب اولین فیلم در شوسف اکران شود.

وی افزود: اگر به وضعیت سینماهای کشور نگاه شود ۹۰ درصد سینماهای کشور در ۱۰ استان بوده و ۳۰ درصد از کل جمعیت کشور جزو آماری هستند که محروم از سینما هستند.

عضو دبیرخانه جشواره مردمی فیلم عمار گفت: آماری که از سینمای ایران محروم هستند می‌توانند از فضای سینمای عمار استفاده کنند و هدف از سینما سیار روستایی این است که آثار رسانه‌ای جبهه فرهنگی انقلاب برای همه مردم باشد و نقاط دور دستی که سینما ندارند نباید از این امکانات بی‌بهره باشند.

بیابانگرد با بیان اینکه بی عدالتی است که تنها عده‌ای بتواند از سینمای ایران استفاده و برخی دیگر در کشور محروم باشند افزود: اینکه مردمانی که در نقاط محروم زندگی می‌کنند از سینما محروم باشند بی‌عدالتی است و باید مردم  را جذب کرده تا سینمای ارزشی داشته باشیم تا صدای انقلاب به گوش همه مردم رسانده شود.

وی بیان کرد: روز به روز آثار بیشتر و بهتر در جبهه انقلاب تولید می‌شود که جشنواره عمار در استان خراسان جنوبی هم خوب عمل کرده و با سینما سیار روستایی که برپا می‌شود باید مخاطبان خوبی برای  جشنواره عمار جذب کنیم تا شبکه اکران مردمی را گسترش دهیم.

مسئول سینما سیار جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: جشنواره عمار فیلم‌های ارزشی را در مناطق محروم اکران می‌کند و می‌خواهد این موضوع را مطرح کند که چقدر از ظرفیت فیلم‌سازی استفاده کرده‌ایم و باید بررسی کنیم که چرا نتوانسته‌ایم پتانسیل‌ها را فعال کرده و در زمینه مشکلات مردم فیلم بسازند.

بیابانگرد با بیان اینکه وقتی به سینمای ایران نگاه می‌شود بیشتر فیلم‌ها بالای شهر تهران و شهرهای بزرگ را نشان می‌دهد و کمتر سکانسی از مردم مناطق محروم وجود دارد افزود: جمعیت قابل توجهی از مردم محروم از حضور در سینمای ایران محروم هستند و دیده نمی‌شوند و این نابرابری رسانه‌ای است و روستایی که هنوز برق ندارد حتی نمی‌توانند یک دقیقه از فضای صدا و سیما و آنتن را به خود  اختصاص دهد تا از مشکلاتش بگوید.

وی اظهار داشت: مردم  از فیلم‌های ارزشی استقبال می‌کنند به عنوان مثال با اینکه شهرستان بشرویه سینما ندارد اما وقتی فیلم محمد رسول‌الله در یکی از مساجد اکران شد جمعیت بسیار زیادی به تماشای این فیلم نشستند و باید مخاطب بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم و جرقه فیلم‌های جشنواره عمار باید باعث شود تا تولیدکننده در استانها پرروش یابند.

بیابانگرد افزود: تاکنون سینا سیار روستایی در استان‌های کردستان، کرمانشاه و در سر پل ذهاب اکران شده و خراسان جنوبی سومین استان است که قرار است سینما سیار روستایی اکران شود.