وحید جلیلی:

موشک‌های کروز فرهنگی مهیاست /آتش به اختیاران منتظر نباشند

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره عمار با اشاره به فرمان آتش به اختیار رهبری گفت:این نشان می دهد که مهمات انبار شده و موشک‌های کروز فرهنگی بسیار داریم،بنابرین هرکسی خودش باید آتش به اختیار باشد

به گزارش عمارفیلم و به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، وحید جلیلی، مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار در جمع طلاب و روحانیون و فعالان فرهنگی با اشاره به خطبه متقین نهج البلاغه گفت: امیرالمومنین علی (ع) در این خطبه بیش از ۱۰۰ صفت را برای متقین می شمارد که بسیاری از آنها قابلیت اجرا شدن در زندگی همه ما را دارد.

وی افزود: در صفات متقین آمده است که متقی کسی است که صبح را شب می کند در حالی که دغدغه آنها این است که آیا من شکرگزار بوده ام یا نه.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار یادآور شد: توجه به همین فراز از نهج البلاغه می تواند بخش اصلی مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور را حل و فصل کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه نسبت به نعمتها غافل هستیم، تصریح کرد: همین امر سبب می شود وضعیت بغرنجی داشته باشیم و گاهی هم که آمریکا ما را تحریم می کند و نمی گذارد ما به توسعه دست یابیم، اما وقتی با صرف هزینه های هنگفت به داشته‌هایی می رسیم، خودمان را با بی توجهی از آن محروم می کنیم.

جلیلی اذعان داشت: ما دو نوع غرب‌زده در کشور داریم یک عده که متعارف هستند تمام آرزویشان غرب است و یک نوع هم رو به غرب ایستاده اما غرب را جامعه شیطانی معرفی می کنند؛ این دو نوع در عین مخالفت، در روی برگرداندن از داشته های جامعه خودی مشترک هستند.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اظهار داشت: خداوند می فرماید که اگر دشمن را دیدید بلافاصله بسیج شوید و هر آنچه در توان دارید در مقابل آنها انجام دهید.

وی ادامه داد: جامعه ما در طی این ۴۰ سال پرظرفیت ترین جوامع بوده و توانسته افتخارات و قهرمانانی را تربیت کند که در هیچ جای دنیا چنین رشدی را شاهد نبودیم.

جلیلی با تصریح اینکه باید در هر جمع حزب اللهی ورود پیدا کنیم و جرئت دفاع از نظام را داشته باشیم، گفت: شهدای مدافع حرم جانشان را در راه دفاع از جمهوری اسلامی فدا کردند در شرایطی که اکثر آنها امثال حججی ها جمعی از نیروهای بسیج سازندگی هستند که از کل محرومیت ها و فقرها خبر داشتند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال نا امید کردن اقشار مختلف مردم است، افزود: امروز شجاعت در این نیست که شعار دهیم که قوه قضاییه با مفسدین برخورد کند، بلکه شجاعت در این است که از جمهوری اسلامی دفاع کنیم و مردم را مسئولیت پذیر کنیم.

جلیلی تصریح کرد: ما انقلاب کردیم که حکومت را مسئول کنیم این بدان معنا نیست که مردم را غیر مسئول کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: طی ۲۰ سال گذشته اکثر سخنرانی های من راجع به عدالت بوده است، اما در حال حاضر با این درصد بالای فقر در کشور بی انصافی است اگر دم از عدالت بزنیم.

وی افزود: پس از برجام بسیاری از افراد با پورشه به خیابان ریختند و خوشحالی کردند که تحریم ها تمام شد کسانی که اصلا طعم نداری و تحریم را نچشیده بودند

جلیلی خاطرنشان کرد: امام جمعه سرپلذهاب ۲ ماه بعد از زلزله در چادر زندگی می کند اما از ۲۰ شبکه سراسری جمهوری اسلامی یکی حاضر نیست اسم این امام جمعه را بیاورد، این نشان می دهد که این جامعه مریض است، اما کافیست که ایشان یک اختلاس می کرد می دیدید که در کل کشور معروف می‌شد.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب گفت: حتی رسانه های حزب اللهی هم حاضر نیست اسم امثال این اشخاص را مطرح کند و این برای جامعه ما بسیار خطر ناک است.

وی ابراز داشت: متاسفانه حزب اللهی‌ها نسبت به داشته‌های انقلاب اسلامی بسیار بی تفاوت و بی اعتنا هستند.

جلیلی به آمار بالای خودکشی و درآمدهای پایینی که در کشورهای توسعه یافته ای همچون ژاپن و چین وجود دارد اشاره کرد و بیان داشت: حالا ما در چنین شرایطی که مشکلاتمان به حد این کشورها هم نمی‌رسد با رسانه‌های معاند و ضدانقلاب و… همدستی می کنیم که ملت ایران مفلوک هستند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار ابراز داشت: اگر می خواهیم مفاسد و مشکلات اقتصادی و … برطرف شود نیاز داریم شاکر باشیم.

وی اظهار داشت: زمانی ما در طول ۱۰ سال موفق نمی شدیم یک فیلم بسازیم اما می بینیم الان در طول یکسال ۱۰ فیلم ساخته می شود اما نسبت به شناساندن کارگردانانی همچون حاتمی کیا به جهانیان و حتی در کشور خودمان کوتاهی می کنیم. امروز در ایران چنین اشخاصی حتی در بین افراد حزب اللهی هم ناشناخته مانده‌اند و امر به معروف در جامعه ما به مراتب مهجورتر از نهی از منکر است.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: این بیانات شیوای رهبر نشان می دهد که مهمات انبار شده بسیار داریم، موشک های کروز فرهنگی و… و…. باید هرکسی خودش آتش به اختیار باشد و منتظر کسی نماند.

وی تاکید کرد: باید فرصت شناسی داشته باشیم و بتوانیم از فرصت ها به بهترین نحو استفاده کنیم، اما متاسفانه به این امر بی توجه هستیم.

جلیلی یادآور شد: اگر اهل اتحاد و تعاون نباشیم حتی اگر امیرالمومنین(ع) هم رهبر باشد شکست خواهید خورد.

وی خاطر نشان کرد: جبهه فرهنگی انقلاب باید به جبهه اقتصادی، اجتماعی و … تبدیل شود تا بتوانیم مشکلات مردم را حل و فصل کنیم و در این راه نباید منتظر دولت باشیم چرا که در هیچ کجای دنیا دولت به تنهایی همه کارها را انجام نمی دهد.