رضا برجی:

مستندسازان جوان انقلاب فرزندان واقعی آوینی هستند

رضا برجی مستندساز گفت: روح مرتضی شاهد است که این نهال به ثمر نشسته و نسل سوم و چهارم روایت فتح به میدان آمده‌اند

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» و به نقل از فارس، امروز برای اولین بار از سه مستندساز جوان در سازمان هنری اوج تجلیل می‌شود رضا برجی از عکاسان و مستندسازان باسابقه انقلاب اسلامی درباره تجلیل از مستندسازان جوان گفت: یکی از کارهایی که بچه‌های اوج انجام می‌دهند و من آن را خیلی دوست دارم تقدیر از کسانی که سالها در حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر انقلاب کارکرده‌اند و خیلی خوب است که پیش از اینکه از دنیا بروند، قدرشان دانسته می‌شود. اما اینکه تصمیم گرفته‌اند و برو بچه‌های جوان را تجلیل می‌کنند، تحسین‌برانگیز است. به‌خصوص بچه‌هایی که نسبت به بچه‌های دیگر خیلی جلوتر بودند.

برجی ادامه داد: بچه‌هایی که امروز در حوزه مستند انقلاب کار می‌کنند درواقع بچه‌های دبیرستان روایت فتح‌اند. بچه‌های مرتضی هستند. مرتضی به ما می‌گفت، هر جا می‌روید نیروسازی کنید و به فکر آینده باشید. الان روح مرتضی شاهد است که این نهال به ثمر نشسته و نسل سوم و چهارم روایت فتح به میدان آمده‌اند و در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند. حضور این بچه‌ها یعنی شهید آوینی کارش را خیلی خوب انجام داده است. این‌هایی که تجلیل می‌شوند بچه‌های واقعی شهید آوینی اند. همچنین محمدعلی فارسی، کارگردان و مستندساز، با اشاره به این تجلیل به گروه آرمان مدیا و فعالیت های حسین شمقدری و دوستانش اشاره کرده و می گوید: مستندسازانی که مدنظر این تجلیل هستند، اگر بخواهم صادقانه بگوییم کاملاً متفاوت هستند. خصوصاً این بچه‌هایی که به‌صورت یک گروه از دانشگاه شریف آمده‌اند نوع نگاه و برخوردشان دقیقاً مثل بچه‌های اول انقلاب است که وارد عرصه‌ هنر شدند که پرچم‌دارشان آوینی بود.

بنابراین گزارش، امروز چهارمین محفل اوج هنر در رسانه هنری اوج باعنوان عصر مستند اختصاص به تجلیل از سه مستندساز وحید فراهانی، وحید فرجی، حسین شمقدری دارد.