مریم السادات مومن زاده با سه مستند به نهمین جشنواره عمار می آید

مریم سادات مومن زاده مستندساز از حضورش با سه اثر «جام جم فصلی دیگر»، «شمال یا جنوب» و «نشان ملی» در نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم «عمار» خبر داد.

به گزارش «عمار فیلم»، مریم سادات مومن زاده کارگردان عرصه مستند درباره حضورش در نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» گفت: نخستین اثرم با عنوان «جام جم فصلی دیگر» به تلاش و نقش تاثیرگذار کارمندان تلویزیون در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره می کند.

وی افزود: این مستند به ۲ بخش تقسیم می شود؛ نخستین قسمت جام جم را در زمان شاه نمایش می دهد و قسمت دوم تغییر تلویزیون در بهمن ماه ۱۳۵۷ و کمکی را که به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران می کند به تصویر می کشد.

مومن زاده اظهار کرد: تولید این مستند کار دشواری بود زیرا برای ساخت آن از آرشیو فراوانی استفاده کردیم البته هدف ما تولید اثری متفاوت نسبت به سایر کارهایی از این دست بود تا مخاطبان، فیلم متفاوتی را در مورد پیروزی انقلاب اسلامی ببینند.

این مستندساز عنوان کرد: اثر دیگرم «نشان ملی» نام دارد. این فیلم ۴۰ دقیقه ای که در سال ۹۴ ساخته و آماده نمایش شده، روند تغییر آرم پرچم ایران از شیر و خورشید به الله را برای مخاطبان به تصویر کشیده است.

وی اظهار کرد: ما در این مستند یک ماه قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را بررسی کردیم و به مخاطبان نشان دادیم که مسئولان چقدر تلاش کردند و چه سختی هایی متحمل شدند تا توانستند این کار را انجام دهند.

مومن زاده در بخش دیگر صحبت های خود توضیح داد:، سومین اثرم «شمال یا جنوب» نام دارد که به مساله حاشیه نشینی در شهر اهواز می پردازد و به این نکته اشاره می کند که شهروندان معمولی تصور می کنند افرادی که در شمال شهر زندگی می کنند فرهنگ بالاتری دارند.

این مستندساز تصریح کرد: در مستند «شمال یا جنوب» در کنار اینکه وضعیت نامناسب شهر اهواز به تصویر کشیده شده است، تعدادی از افراد را می بینیم که با محوریت مسجد، جمعی را تشکیل می دهند و به مردمی که در پایین شهر زندگی می کنند، خدمات می دهند.

مومن زاده در پایان عنوان کرد: برای گویاتر شدن هرچه بیشتر این مستند یکی از افرادی را که به مردم محروم جنوب شهر اهواز خدمات رسانی می‌کنند، راوی قرار دادم تا برای مخاطبان توضیح بدهد که چگونه پیگیر وضع مردم آسیب پذیر این شهر می شوند و چگونه به آنها کمک کنند.

نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» دی ماه ۹۷ در تهران و سایر شهرها برگزار می‌شود و علاقمندان تا ۵ آذر ماه فرصت دارند آثار خود در سایت AmmarFilm.ir ثبت کنند و تا ۱۰ آذر تحویل دبیرخانه این جشنواره دهند.