مراسم سالگرد درگذشت فرج الله سلحشور برگزار شد/ طاهری: سلحشور دغدغه‌ ارزش‌ها و فرهنگ اصیل اسلامی داشت

مراسم سالگرد فرج الله سلحشور کارگردان متعهد و انقلابی کشورمان در آستان مقدس امامزاده سیدجعفر و حمیده خاتون

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» و به نقل از فارس، مراسم سالگرد فرج الله سلحشور کارگردان متعهد و انقلابی کشورمان در آستان مقدس امامزاده سیدجعفر و حمیده خاتون واقع در باغ فیض برگزار شد.

در این مراسم جمال شورجه، مصطفی زمانی، حمیدرضا هدایتی، شهین تسلیمی، محمد مختاری، تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، معاون وزارت اطلاعات و… حضور داشتند.

در این مراسم بعد از قرائت قرآن حاج مرتضی طاهری به مدیحه‌سرایی و ذکر ائمه معصومین پرداخت.

او در ابتدای صحبت‌های خود گفت: یک سال گذشت در این یک سال از دوست و آشنا همه در این غم شریک بودند. یادم هست سال گذشته تشیع حاج فرج در همین مکان برگزار شد و با استقبال پرشور مردم و هنرمندان مواجه بود.

وی ادامه داد:‌ خدا را شاکرم از این بابت که فرزندان این کارگردان متعهد و انقلابی از روحانیون و طلاب هستند و من نیز به این خاندان ارادت خاصی دارم.

طاهری ضمن اشاره به خصیصه‌های سلحشور بیان داشت: سلحشور دغدغه‌هایی برای ارزش‌ها و فرهنگ اصیل اسلامی داشت و مدام تلاش می‌کرد تا در این راه قدم بردارد.

وی در ادامه شعری را درباره سلحشور قرائت کرد.

هنرمند غیور انقلابی دلش با مهر آل‌الله می‌زد

دلش همواره با آل علی بود تمام عمر دنبال علی بود

سرش پر بود از شور حسینی مراد دین و مولایش خمینی

به پیش روی او مرآت قرآن که انسش بود با آیات قرآن

هنر را کرد با قرآن تبرک به قرآن داشت همواره توسل

دلش چون بود با قرآن و عترت عطا کردش خدا اینگونه عزت

کسی که عاشق جان جهان است چو او زنده است و یادش…

در ادامه این مراسم تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: همه موجودات زنده روزی می‌میرند مسئله مهم این است که آنها چقدر توانایی مواجهه با حقیقت مرگ را دارند. انسان‌ها در مواجهه با مرگ یکسان نیستند اکثریت آنها از مرگ می‌ترسند اما در این بین عده قلیلی وجود دارند که با آغوش باز از مرگ استقبال می‌کنند. اینکه چرا انسان‌ها از مرگ بیزارند نیز در قرآن کریم آمده است.

وی با اشاره به خاطره‌ای از فرج‌الله سلحشور بیان داشت: یادم هست روزی در مراسمی می‌کردم بعد از پایان صحبت‌هایم مرحوم آقای سلحشور گفت ای کاش می‌توانم از صحبت‌های شما فیلمی را بسازم.

تقوی ادامه داد:‌ یادم هست که نگارش فیلم‌نامه سریال یوسف پیامبر را با وضو و روبه قبله نوشته بود. معتقدم سلحشور مردم را سرگرم نمی‌کرد چرا اغلب اوقات در سرگرمی مطالب ارزشمندی دریافت نمی‌شود.

در پایان این مراسم، مستند «بنده فیلم‌ساز هستم» در امامزاده پخش شد و با پایان مراسم همه علاقه‌مندان و هنرمندان حاضر کنار مزار مرحوم سلحشور قرار گرفته و برای او فاتحه‌ای قرائت کردند.

به گزارش فارس، زنده یاد «فرج الله سلحشور» روز شنبه ۸ اسفندماه سال ۹۴ پس از تحمل یک دوره بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.