مدرسه مستند عمار با ۱۴ اثر به جشنواره عمار می‌آید/از «داد» صندوق ذخیره فرهنگیان تا «پیش‌مرگان» نهاوندی

مدرسه مستند عمار با 14 اثر مختلف خواهان حضور در نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار شد.

به گزارش «عمار فیلم»،  مدرسه مستند عمار با ۱۴ اثر خواهان حضور در نهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار شد.

بر اساس این گزارش، نخستین اثر این مرکز، «آتش به اختیار» ساخته «اسماعیل جعفری جمنانی» نام دارد که درباره روستایی است که جوانان آن، موشک‌های دست‌ساز می‌سازند. مستند «داد ۲» دیگر اثر مدرسه مستند عمار به کارگردای «حجت عدالت پناه» است که به موضوع اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان می‌پردازد.

کار بعدی، «خشاب های خالی» نام دارد که توسط «سمیه ذاکری خطیر» ساخته شده و روایتی از زندگی و اقدامات شهید مصطفی اطاعتی، افسر نیروی مخصوص ارتش است که به طور مخفیانه علیه رژیم پهلوی فعالیت می‌کرده که اوج آن در ماجرای تشییع استاد نجات الهی اتفاق می افتد.

مستند «پیش مرگان» ساخته «مجتبی حصاری» اثر دیگر درنظر گرفته شده برای حضور در این دوره جشنواره عمار است. این مستند روایت بانوان جهادگر نهاوندی است که در سال های دفاع مقدس در پشتیبانی جبهه فعالیت داشتند. مسموم کردن کمک ها و اقلام ارسالی مردم برای رزمندگان جبهه، یکی از کارهایی بود که منافقان برای آسیب رساندن به انقلاب اسلامی انجام می دادند، این بانوان نهاوندی که به پیشمرگان، معروف شدند قبل از ارسال کمک ها به جبهه آنها را بررسی می کردند. اثر دیگر مدرسه مستند عمار «اسوه» به کارگردانی «علی سرو» درباره شهید مدافع حرم هادی باغبانی است.

«بیشتر از مادرم» ساخته «علیرضا باغشنی»، «روشن فکر» به کارگردانی «علیرضا باغشنی»، «عابدان کهنز» اثر «مجید ریاضی رستگار»، «پشت کوه های بلند» اثر «امیر نصیری»، «یادگاری» ساخته «میثم ملکی پور»، «مرد مردم» اثر «محمد مهدی فکریان»، «خانه ایرانی» ساخته «حسنا فولادپور»، «عطر سیب» به کارگردانی «داوود جلیلی» و «به توان منفی ۹» ساخته «مصطفی نیکزاد» دیگر کارهای واحد مستند عمار برای حضور در نهمین در نهمین جشنواره عمار هستند.

نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، ۶ تا ۱۶ دی ماه ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود و علاقمندان تا ۲۰ آبان فرصت دارند آثار خود در سایت AmmarFilm.ir ثبت و حداکثر تا ۲۵ آبان تحویل دبیرخانه جشنواره دهند. همچنین از آبان ماه سال جاری تا ۳۰ مهر سال آتی اکران‌های مردمی این جشنواره هم در شهرها و روستاهای کشور برگزار می‌شود.