محمدحسین مهدویان، مادر شهیدان فرجوانی را به عنوان چهره مردمی سال ۹۷ انتخاب کرد

کارگردان آثار تحسین شده سینمای ایران اعلام کرد در پروژه انتخاب چهره برتر سال 97 به همت برنامه «فرمول یک»، تصمیم گرفته به 10 زن رای بدهد زیرا موانع پیش روی زنان بیشتر است.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از روابط عمومی برنامه، محمدحسین مهدویان، کارگردان جوان و نام آشنای سینمایی که جزو هیئت داوران انتخاب چهره برتر سال ۹۷ برنامه «فرمول یک» است، درباره انتخاب این چهره ها گفت: برنامه «فرمول یک»، لیستی ۴۰ نفره را در اختیار من قرار داد برای اینکه از دیدگاه خودم، ۱۰ چهره مردمی سال ۹۷ را انتخاب کنم و واقعیت این است که من تصمیم گرفتم ۱۰ زن را انتخاب کنم، چون آن ها موانع بیشتری را پیش روی خود دارند.

وی افزود: خانم «صغری خانی» رفتگری هستند که با این شغل خانواده را اداره می کنند، نفر دوم لیست من خانم «لعبت گرانپایه» هستند؛ پزشک زنی که ویزیت های رایگان بی شماری انجام داده اند. نفر سوم این فهرست به نام خانم «نرگس کلباسی» مزین می شود که فکر می کنم مردم ایران او را به خوبی می شناسند. زن جوان خودساخته ای که همه زندگی خود را وقف مردم کرده است.

کارگردان «ماجرای نیمروز؛ رد خون» ادامه داد: نفر چهارم لیست من خانم «علیمرادیان» نماینده گروه یاران نجات است که این گروه جامعه هدفش را نجات زندانیان محکوم به قصاص قرار داده است.

مهدویان تاکید کرد: نفر پنجم خانم «زیبا عزیزی»، نفر ششم خانم «عصمت احمدیان» مادر شهید و کارآفرین نمونه هستند، نفر هفتم خانم «غله زاری» فعال محیط زیست، نفر بعدی خانم «طناز بحری» هستند که روی مهاجرت معکوس کار کردند، خانم «فاطمه ملکی» و خانم «فاطمه رحیماوی» از اهواز که عکاس معروف واقعه تروریستی اهواز هستند هم در لیست من قرار می گیرند.

بر اساس این گزارش، بیش از ۳۰ نفر از چهره‌های شناخته شده حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری، سیاسی، علمی و دانشگاهی اعضای هیات انتخاب چهره‌های برگزیده بودند که با آرای خود گزینه‌های پیشنهادی شان به عنوان ۱۱ چهره برگزیده را مشخص کردند.

به گفته علی ضیا مجری و تهیه کننده «فرمول یک»، ایده و استراتژی اصلی پیگیری و ساخت برنامه‌ای با هدف انتخاب چهره برگزیده سال با رویکرد اجتماعی، تلاش برای دیدن افرادی در بطن جامعه است که با وجود کارهای بزرگ و مهم‌شان تاکنون به هر دلیلی آن‌طور که باید یا دیده نشده‌اند و یا کمتر دیده شده‌اند.

با اعلام ۱۱ گزینه نهایی منتخب، تا روز ۲۵ اسفندماه رأی‌گیری از طریق پیامک رایگان، اپلیکیشن و همچنین حضوری با مراجعه به فرهنگسراهایی چون رسانه، اشراق،‌ ارسباران و… ممکن خواهد بود و چهره های برگزیده مهمان برنامه تحویل سال شبکه یک خواهند شد.