«قله های برفی» آماده شرکت در نهمین جشنواره عمار/پرده برداری از علت حضور حزب الله لبنان در جنگ سوریه

ناصر نادری کارگردان و مستندساز فعال عرصه جبهه مقاومت، با مستند «قله های برفی» درباره مقابله حزب الله لبنان با گروه‌های تروریستی در سوریه، در نهیمن جشنواره مردمی فیلم عمار حاضر می‌شود.

به گزارش «عمار فیلم»، ناصر نادری کارگردان و مستندساز که با مستند «قله های برفی» داوطلب حضور در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار شده است در سخنانی، گفت: این مستند که روایتی از حضور حزب الله لبنان در سوریه است در لبنان و سوریه تصویربرداری شده و در آن، به چرایی، چگونگی و علت حضور حزب الله لبنان در سوریه می‌پردازیم، چرا که پس از ورود این گروه به سوریه شبهات و تهمت‌هایی زیادی درباره این موضوع مطرح شد.

وی افزود: ما در این مستند، مصاحبه‌ای اختصاصی با آقای «میشل عون» رئیس جمهور لبنان داریم که یک سال قبل از جنگ سوریه گرفته شده است.فیلمی کمتر دیده شده هم از «سیدحسن نصرالله» داریم که ۱۳ سال قبل از جنگ سوریه ماجرای اختلافات و جنگ سوریه را پیش بینی می‌کند.

وی با سابقه فعالیت ۱۰ ساله خود در لبنان اضافه کرد: ساخت مستند ۴۳ دقیقه‌ای «قله‌های برفی» دو سال طول کشید و ما از تجریبات سال‌های گذشته خود در سوریه و لبنان برای تولید بهتر این اثر استفاده کردیم. تولید این کار از این جهت بسیار سخت بود که تا امروز اثری درمورد حضور حزب الله لبنان در سوریه ساخته نشده بود و اگر ما سابقه حضور در این کشورها را نداشتیم نمی‌توانستیم این مستند را تولید کنیم.

نادری عنوان کرد: ما در این مستند به سراغ شهید «فوأد مرتضی» و همچنین «شهید کبش» فرزند یکی از علمای بزرگ اهل تسنن لبنان و از شهدای حزب الله هم رفتیم.

این مستندساز توضیح داد: کارهای دیگری هم درباره سوریه و جبهه مقاومت در دست ساخت دارم که بعد از آماده شدن، اطلاع‌رسانی می‌شود.