قصه پررمز و راز یک مسجد در مستند راه‌یافته به عمار/ «ماح» الگو ارائه می‌دهد

کارگردان مستند «ماح» گفت: هدف از تولید این مستند ارائه یک الگو برای فرهنگی‌هاست.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری فارس، «سید عباس طهماسبی» کارگردان مستند «ماح» درباره این مستند راه یافته به جشنواره مردمی فیلم عمار، گفت: مسجد گواهیان سوژه اصلی کار ما است و در این کار داستان چند نوجوان بسیجی بعد از پایان جنگ را روایت می کنیم که در جهرم پایگاه بسیج راه انداختند. اینها سی سال فعالیت کردند و کارهای جالبی انجام دادند.

وی ادامه داد:یکی از این بچه ها اولین فردی است که گروه راهیان نور را به مناطق جنوب می برد و الان ۵۰۰ جوان را جذب مسجد کرده و در زمینه اشتغال و کارهای فرهنگی فعالیت دارد.

این کارگردان همچنین درباره نامگذاری اسم این مسجد گفت: اسم مستند، مخفف مسجد امام حسین (ع) است. همان مسجدی که این فرد ساخته و در محله شان نیز به همین اسم معروف است.

وی درباره هدف از ساخت این مستند گفت: هدف ما ارائه یک الگو بود. اگر فرهنگی ها به این منطقه بیایند و از نزدیک با فعالیت های بچه های مسجد آشنا شوند خیلی خوب و آموزنده است و چنین کارهایی فرهنگ سازی می شود.

وی همچنین افزود: این افراد تا همین جا هم که آمدند مشکل بودجه داشتند. اما با تلاش و برنامه ریزی کارشان را پیش بردند و نتیجه هم گرفتند و در خیلی جاها دیده شدند.

وی ادامه داد: برای تولید این مستند ۶ ماه کار تحقیقی مان به طول انجامید و درباره پیشینه شکل گیری مسجد تحقیق کردیم و پیدا کردن عکس های ۳۰ سال پیش از مسجدها و فیلم های قدیمی های مسجد کار ساده ای نبود.