فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای «هواپیما» متقاضی شرکت در نهمین جشنواره عمار

سعید صابونی، فیلمساز جوان با اشاره به حضورش در نهمین جشنواره عمار با فیلم کوتاه «هواپیما» گفت: این اثر نمادین، ماهیت واقعی روشنفکرها را به تصویر می کشد.

به گزارش «عمار فیلم»، سعید صابونی کارگردان جوان که با فیلم کوتاه «هواپیما» خواهان حضور در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار شده است در سخنانی، گفت: این فیلم کوتاه در قالب نقد درون گفتمانی دسته بندی می شود و درمورد یک سری از افراد روشنفکرنمایی است که با هواپیمایی روبرو می شوند و به دنبال این رویارویی نظریه های روشنفکری آنها از بین می رود و ماهیت واقعی خود را نشان می دهند.

وی افزود: ایده ساخت و تولید فیلم کوتاه «هواپیما» آذرماه سال قبل به ذهن من رسید. نحوه شکل گیری این ایده هم به این صورت بود زمانی که حرکت هواپیمایی را در آسمان دیدم و با خودم گفتم عکس العمل مردم مختلف بخصوص روشنفکران، زمانی که آن را در آسمان می بینند چگونه است.

این کارگردان ادامه داد: در واقع فضای حاکم در این فیلم نمادین است زیرا امروزه دیگر کسی با دیدن هواپیما در آسمان برای آن دست تکان نمی دهد. در واقع هواپیمای فیلم کوتاه «هواپیما» نماد تکنولوژی و پیشرفتی است که روشنفکران فقط درباره آن حرف می‌زنند.

وی اضافه کرد: تهیه کننده فیلم کوتاه «هواپیما» حوزه هنری است و با توجه به اینکه جامعه هدفی که جشنواره مردمی فیلم عمار در اکران های مردمی خود دارد موجب می شود تا آثار و فیلمها به نسبت سایر جشنواره ها بیشتر و بهتر دیده شود تصمیم گرفتم تا این کار را به دبیرخانه آن ارسال کنم.

گفتنی است نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» ۶ تا ۱۶ دی ماه ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود و علاقمندان تا ۵ آذر فرصت دارند آثار خود در سایت AmmarFilm.ir ثبت و حداکثر تا ۱۰ آذر تحویل دبیرخانه این جشنواره دهند.