به تهیه کنندگی حوزه هنری کردستان؛

فیلم مستند «دریاچه امید» به جشنواره عمار راه پیدا کرد

فیلم مستند «دریاچه امید» به کارگردانی فاطمه مرزبان تولید حوزه هنری استان کردستان به بخش رقابتی دهمین جشنواره فیلم عمار راه پیداکرد.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری مهر، فاطمه مرزبان مستند ساز که سابقه حضور در چندین دوره جشنواره عمار را دارد در دهمین دوره جشنواره که ۱۲ تا ۱۹ دی ماه در سینما فلسطین تهران برگزار می گردد با فیلم مستند «دریاچه امید» به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان به رقابت با دیگر آثار راه یافته می پردازد.

مرزبان بیش از این با فیلم عروس وامنان رتبه اول بخش اقتصاد مقاومتی ششمین جشنواره فیلم عمار را کسب نموده و در دوره های هفتم، هشتم و نهم با فیلم های «وقتی گفتند نمی شود»، «من می مانم» و «در آستانه فصل سرد» حضور موفقی را داشته است.

دریاچه امید آخرین ساخته فاطمه مرزبان داستان یکی از کولبران کُرد را به تصویر در آورده است.

«عطاتارنگ» کولبری بود که در یکی از روستاهای مرزی مریوان زندگی می‌کرد و به دلیل نبود شغل به کولبری مشغول بوده است، اما بعد از چند سال توسط یکی از دوستانش که تعاونی ماهیگیران دریاچه زیوار را راه‌اندازی کرده بود، به کار صید ماهی مشغول می‌شود و در طی ۴ سال تمام تلاش خود را در راستای حفاظت از محیط زیست و معرفی جاذبه های گردشگری کردستان نموده و با فراهم سازی بسترهای لازم در جهت اشتغالزایی جوانان برای کمک به کاهش تعداد کولبران تلاش می نماید.

در این مستند وریا گلزاریان به عنوان تصویربردار، احمد ملاشاهی به عنوان نویسنده، محمد احمدی در بخش تدوین، فردین ملاویسی صدابردار و نیما پورمحمد و اکبر گلی به عنوان دستیاران تصویر، کارگردان این فیلم را همراهی نموده اند.

فاطمه مرزبان مستند ساز گلستانی ساکن شهر سنندج و فارغ التحصیل کارشناسی عکاسی با گرایش فیلمسازی می باشد. این هنرمند که تهیه کننده صدا و سیما می باشد در چند سال اخیر همکاری با حوزه هنری استان کردستان را آغاز نموده و در بسیاری از جشنواره های داخلی وخارجی با آثار مستند حضور و عناوین مختلفی را نیز کسب نموده است.

دهمین جشنواره فیلم عمار در ۹ بخش پایش و پالایش اجتماعی، ملت قهرمان، رویای ایرانی، همت مؤمنانه، تاریخ فرهنگی، اجتماعی و دفاع مقدس، جنگ نرم، حافظه ملی، بیداری اسلامی و جهانی، مدافعان حرم در سه سالن سینما فلسطین از ۱۲ تا ۱۹ دی ماه با رقابت ۱۲۶ فیلم برگزار می گردد.

فیلم دریاچه امید دوشنبه ۱۶ دی ماه در پنجمین روز برگزاری این جشنواره ساعت ۱۹:۴۵ در سالن شماره ۳ سینما فلسطین در مدت زمان ۱۵ دقیقه به نمایش در می آید.