فلسفه جشنواره مردمی فیلم عمار پر کردن خلاء فیلم ها و آثار دینی با استفاده از هنر هفتم است

مرتضی راوش در سخنانی گفت: این جشنواره توانست در حد بضاعت خود پاسخگوی نیاز و دغدغه های مردمی از این هنر باشد.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار» به نقل از خبرگزاری حوزه، مرتضی راوش با بیان اینکه حائز رتبه اول هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش «نقد، مقالات و پژوهش های سینمایی» بوده در سخنانی، گفت: متولد سال ۶۶ از شهرستان کازرون در استان فارس می باشد که از دوران کودکی با توجه به فعالیت های هنری برادران بزرگتر خود در حوزه تأتر ونمایش به این هنر علاقه مند بوده است.

این مبلغ رسانه ای ادامه داد: در دوران کودکی به ویژه در مقطع دبستان و راهنمایی در حوزه بازیگری مشغول به کار بوده ام تا وارد حوزه شدم و پس از یک وقفه ۳ ساله دیدم که با زبان هنر می توان مفاهیم دینی را تبلیغ و ترویج کرد.

نویسنده و کارگردان قطعه هنری پازل بیان داشت: با ورود به حوزه در بخش های مختلف فیلم نامه نویسی، تهیه کنندگی و کارگردانی فعالیت های هنری خود را رشد و اتقاء دادم و موفق به تولید ۱۰ نمایشنامه و قطعه هنری با محوریت استکبار ستیزی شدم که نمونه آن نمایشنامه پازل با محوریت کشتار مردم بی دفاع توسط سربازان آمریکایی و شمارش معکوس ویژه دفاع مقدس بود.

راوش با اشاره به اینکه فیلم و مجموعه های تلویزیونی مخاطبین بیشتری را نسبت به نمایشنامه شامل می شود، ادامه داد: با توجه به گستردگی طیف فیلم و سینما با حضور در حوزه علمیه قم در سال ۸۷ و آشنایی با مرکز فرهنگی هنری دفترتبلیغات و خانه هنر پژوهشگاه صدا و سیما از همین سال فعالیت های نیمه حرفه ای خود را با فراگیری مسائل مربوط به کارگردانی و فلیمنامه نویسی شروع کرد تا در سال ۹۰ از طریق آزمون سراسری وارد دانشگاه صدا و سیما شد و در سال ۹۳ با مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی گرایش فیلم نامه نویسی فارغ التحصیل شد.

این مبلغ رسانه ای که مسئول گروه رسانه ای تبلیغی «دوکوهه فیلم» در استان فارس نیز می باشد، اظهارداشت: در طول این مدت مجموعه هایی از جمله فیلم کوتاه مترسک (نقد و بررسی آیین های خرافی) و فیلم خدایی که در این نزدیکی است را کارگردانی کردم و ساخت نماهنگ « گردان عاشق » با تم دفاع مقدس با هدف ادای دین به مادران شهدای دوران دفاع مقدس را با همکاری گروه رسانه ای بچه های استان فارس «دو کوهه فیلم» که اغلب طلاب، بسیجیان و پاسداران استان می باشد را به عنوان یک کار تولید، تهیه و عرضه کرده ایم.

رواش افزود: موسسه فرهنگی، رسانه ای و تبلیغی دوکوهه فیلم استان فارس در حال حاضر به عنوان یکی از موسسات فرهنگی ثبت شده در مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی می باشد که در طول این سالها اقدامات ارزشمند تبلیغی ترویجی و رسانه ای را تولید و عرضه کرده است.

وی ادامه داد: نماهنگ گردان عاشق به عنوان یک کار حرفه ای در هفته دفاع مقدس از شبکه اول سیما و در هفته بسیج از شبکه ۵ سیما و سایر شبکه های استانی مکرر پخش شد که امیدوارم توانسته باشیم ذره از ادای دین به شهدا و مادران ایشان را گرامی داشته باشیم.

این فعال رسانه جشنواره فیلم عمار گفت: نماهنگ «گردان عاشق» بر اساس آهنگی از «علیرضا عصار» بود که با اجازه از ایشان و همچنین بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس توانستیم با بهره گیری از قطعاتی از دوران دفاع مقدس صحنه هایی از وداع مادران شهدا با فرزندانشان را بازسازی کنیم و در هفته دقیقه آن را تقدیم جامعه اسلامی خود کنیم.

این طلبه حوزه علمیه قم بیان داشت: تیزر «روز ماندگار» به مناسبت حماسه ۹ دی ، اثر دیگری بود که به سفارش خانه موسیقی بسیج به مناسبت حماسه مردمی ۹ دی ساخته شد و موضوع به این شکل بود که تیزر از مقاومت مردم در خرمشهر و مقابله با سربازان حزب بعث شروع و در ادامه به قیام مردم در مقابل هنجارشکنی فتنه گران آمریکایی می رسد.

راوش خاطرنشان کرد: سال گذشته زمانی که مرحوم سلحشور در قید حیات بودند این کار را خدمت ایشان و آقای جمال شورجه برده بودیم که مورد پسند آنان قرار گرفت و سبب شد مجموعه ما را به عنوان یکی از کارگردانان مجموعه های دفتر تبیان قبول کنند و یکی از پروژه های داستانی مجموعه ۳۰ قسمتی دفتر تبیان را به ما بسپارند که ابتدا پروژه ما «معجزه انار» نام داشت که متاسفانه در حین تولید این اثر مرحوم سلحشور از دنیا رفت و کار کماکان نیمه کاره رها شده است.

وی ادامه داد: به هر حال کار پروژه تبیان در حال حاضر متوقف است ولی ما در پروژه های دیگری با باشگاه فیلم سوره حوزه هنری و مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات مجموعه کارهایی را تهیه و تولید کرده ایم.

این فعال رسانه گفت: تیزر هنری ۱۳ آبان و Made in USA را از کارهای جدید موسسه دو کوهه فیلم عنوان کرد که فیلم Made in USA در هفتمین جشنواره فیلم عمار در سینما فلسطین به نمایش گذاشته شد که مورد استقبال عمومی قرار گرفت و حتی برگزیده مرحله نهایی شد که در نهایت صرفا شایسته تقدیر قرار گرفت.

این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم ادامه داد: حضور در جشنواره های مختلف هنری، فرهنگی و اجتماعی از جمله جشنواره فیلم اشراق، جشنواره فیلم طنین، جشنواره ملی فرهنگ و سیره زندگی شهدا، جشنواره عشق و ایثار مواردی است که آثار گروه دوکوهه فیلم توانسته عناوین ممتاز و برگزیده این جشنواره ها را به خود اختصاص دهد.

راوش بیان داشت: هنر رسانه دارای آثار و تاثیرگذاری عمیقی در مخاطبین خود دارد و بدون تردید بکارگیری این هنر در عرضه و تبلیغ دین می تواند ثمرات ارزشمندی را برجای گذارد، لذا باید مجموعه های حوزوی نسبت به این مهم برنامه های ویژه ای داشته باشند و با حمایت مجموعه های هنری برآمده از دل حوزه کمک شایانی به تبلیغ و ترویج دین با زبان هنر داشته باشند.