نقدوبررسی مستند«داد»در دانشگاه علم وصنعت

صفائیان: سگ هار اشرافیت پاچه انقلاب را گرفته است!/ اشتری: با فسادی روبرو هستیم که نمی‌توان از آن دفاع کرد

شخصیت مستند «داد» گفت: امروز باید برعلیه اشرافیتی که درجامعه موج می زند شورش کرد و مبارزه با فساد مطالبه عمومی شود.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، به نقل از فردا مستند «داد» ۲۵ بهمن ماه با حضور وحید اشتری از عوامل برنامه «ثریا» و سید میثم صفائیان راننده کامیون و شخصیت اصلی این مستند در آمفی تئاتر شهید بهرامی دانشگاه علم و صنعت ابتدا اکران شد و پس از آن مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در زمینه فساد با وضعیتی روبرو هستیم که نمی‌توان از آن دفاع کرد

وحید اشتری از عوامل برنامه تلویزیونی «ثریا» در این برنامه در سخنانی، گفت: کارنامه انقلاب قابل دفاع است ولی در حوزه‌هایی مثل فساد می‌بینیم که پای مردم از ورود به آن بریده شده است. متاسفانه تا امروز هم ساز و کاری برای ورود به این حوزه طراحی نشده و اگر در این میان افرادی هم به صورت داوطلب وارد شوند چنان وضعیتی برای آنها ایجاد می‌شود که می‌روند و دیگر پشت سر خود را هم نگاه نمی‌کنند!

وی افزود: امروز در زمینه فساد با وضعیتی در کشور روبرو هستیم که نمی‌توانیم از آن دفاع کنیم؛ بعضا مشاهده می‌کنیم آمار و ارقامی که همه روزه منتشر می‌شود در حدود چند هزار میلیارد تومان است. متاسفانه تا امروز و در این سال‌ها در حوزه‌هایی که ما مردم نمی‌توانیم ورود کنیم با چنین وضعیتی روبرو هستیم.

چرا جامعه حساسیت خود را نسبت به مبارزه با ظلم از دست داده است؟

سید میثم صفائیان راننده کامیون و شخصیت اصلی مستند «داد» نیز که در این مراسم حضور داشت در سخنانی، اظهار کرد: همانگونه که فساد یک مسئله عینی و در بطن جامعه است؛ مبارزه با فساد نیز باید عینی باشد و این مبارزه با فساد باید به آن فرد فاسد بربخورد؛ یک ادعایی بر علیه برادر رئیس جمهور مطرح شد ولی آقای محسنی اژه‌ای آمد و گفت نه چنین چیزی نبوده و او می‌تواند برود و از شاکی شکایت کند.

وی افزود: حالا تازه بعد از اینکه شکایت صورت گرفت او تبرئه شد؛ انقلاب این گونه نبوده و  نیست و از اول هم نبوده است. شما ببینید این فسادهایی که الان در حال اتفاق افتادن است اگر یکی از این فسادها در زمان شاه اتفاق افتاده بود مردم چه بلایی سر آنها می آوردند.

صفائیان ادامه داد: اما الان پشت سر برخی از مهمترین موضوعات و مسائل جامع، در ارتباط با وجود فساد نگرانی‌هایی وجود دارد ولی متاسفانه هیچ اتفاقی درباره آن نمی‌افتد؛ باید بررسی کرد و دید چرا تا این اندازه جامعه حساسیت خود را نسبت به مبارزه با ظلم از دست داده است؟

در این کشور انقلابی‌تر از سید علی خامنه‌ای نداریم

صفائیان یادآور شد: وقتی این موضوعات را بیان می‌کنم، برخی به من می‌گویند اگر مقداری جلوتر بروی به آقا می‌خورد؛ درحالی که باید عرض کنم این حرف‌ها اصلا به حضرت آقا نمی‌خورد زیرا ما در این کشور انقلابی‌تر از سید علی خامنه‌ای نداریم.

شخصیت اصلی مستند «داد» در ادامه با گلایه از کم‌کاری جوانان حزب‌اللهی در عرصه روشنگری و مقابله با فسادهای موجود در کشور گفت: ببینید چقدر کارد به استخوان حضرت آقا رسیده که ایشان در جلسه درس خارج از فقه خود می‌گوید اینهایی که ماشین‌های ۲۰۰ میلیونی سوار می‌شوند این پول ها را از کجا آورده‌اند.

وی تصریح کرد: این را باید بدانید قدرت هر امامی به امت آن است و اگر آقا ساکت نشسته و نمی‌تواند اقدامی کند از سکوت، بی عرضگی و ضعف ما است؛ وقتی جایی فسادی اتفاق می‌افتد اولین فردی که باید صدایش بلند شود بچه‌های حزب اللهی هستند.

سگ هار اشرافیت پاچه انقلاب را گرفته است!

صفائیان ادامه داد: امروز باید برعلیه اشرافیتی که در جامعه موج می زند شورش کنید؛ امروز سگ هار اشرافیت پاچه انقلاب را گرفته است؛ امروز مبارزه با فساد باید تبدیل به مطالبه عمومی در جامعه شود و اگر توانستید این مبارزه را به چنین مطالبه ای تبدیل کنید موفقیت در این راه در انتظار ماست.

وی خطاب به جوانان خاطرنشان کرد: شما باید این فکر را از سر خود بیرون کنید که مبارزه با فساد در هرجایی، در هر صنفی و در هر موردی بدون حضور و ورود مردم به صحنه نتیجه خواهد داد؛ بر این اساس اگر نخبگان و خواص کشور به پای مبارزه با فساد نیایند کار ما به نتیجه مورد نظر نخواهد رسید.

صفائیان در پایان تصریح کرد: اگر می خواهیم در کشور یک جنبشی، نهضتی و یا انقلابی علیه این فساد شکل بگیرد آن باید به اولویت ما مردم تبدیل شود؛ به خداوند قسم امید رهبر معظم انقلاب اسلامی به شما جوانان است. آن هم جوانانی که آلوده چرب و شیرین پول نشده اند.