شبکه ۴ از «آینده ایران» می گوید

مجموعه تلویزیونی «آینده ایران» از ۳۰ بهمن ماه به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از سینماپرس؛ در آستانه جشن چهل سالگی و ورود به دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، مجموعه تلویزیونی آینده ایران در ۳۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای در قالب درس‌گفتارهایی با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه، کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف را بررسی می کند.

دین‌ و دینداری، زن‌ و خانواده، اقتصاد، عدالت‌ اجتماعی، خِرَد رسانه‌ای، فرهنگ، علوم‌ انسانی اسلامی، چالش‌ها و چشم‌اندازهای تمدنی، آسیب‌های‌ اجتماعی، رابطه‌ ایران‌ و آمریکا، انقلاب‌اسلامی، پیشران‌های ‌تحول، حوزه‌ و روحانیت از جمله محورهایی است که در این برنامه بررسی می شود.

آیت‌الله سید مهدی میرباقری، حجت الاسلام دکتر حبیب الله بابایی، حجت الاسلام دکتر علیرضا پیروزمند، حجت الاسلام دکتر احمد رهدار، حجت الاسلام دکتر محمدرضا زیبایی نژاد، دکتر فؤاد ایزدی، دکتر سید محسن بنی هاشمی، دکتر سید احسان خاندوزی، دکتر حسن سبحانی، دکتر علیرضا شجاعی زند، دکتر ابراهیم فیاض، دکتر عبدالحسین کلانتری، اردشیر گراوند،‌ دکتر فرشاد مهدی پور، دکتر موسی نجفی از جمله اساتید و کارشناسان این برنامه تلویزیونی هستند.

چارچوب‌های نظری و تحلیلی گوناگون چه نگاه و نظری به آینده ایران دارند؟آیا شواهد کنونی بدین معناست که آینده ایران مبهم، سیاه و یأس‌آلود است؟ آیا می‌توان صرفاً با اتکا به گذشته شکوهمند ایران، آینده آن را هم تضمین شده و روشن تلقی کرد؟ از جمله سوالاتی است که «آینده ایران» به آنها پاسخ می دهد.

«آینده ایران» به تهیه کنندگی سیدشهاب لاجوردی و کارگردانی سید احمد حسینی به سردبیری مهران مظفری نیا ، از سه‌شنبه، ۳۰ بهمن، هر روز ساعت ۱۷ از شبکه چهار سیما پخش می شود.