کتاب "سکه تقدیر" منتشر شد

«روزی روزگاری» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

تازه ترین کتاب نعمت الله سعیدی به نام «سکه تقدیر» با موضوع تحلیل سریال «روزی روزگاری» به‌زودی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

به گزارش «روابط عمومی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی»، تازه ترین کتاب نعمت الله سعیدی به نام «سکه تقدیر» با موضوع تحلیل سریال «روزی روزگاری» به‌زودی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

این تحلیل بر اساس مبانی زیبایی شناسی سینمای دینی است که در ۱۸۴ صفحه منتشر شده است.

در معرفی این کتاب آمده است: “آثاری مثل «روزی روزگاری» را می‌توان از نظر کارکرد مثل شاهنامه فردوسی یا رباعیات خیام و غزلیات حافظ دانست. همان‌طور که شاهنامه زبان فارسی را حفظ کرد سریال‌هایی مثل روزی روزگاری نیز می‌توانند فرهنگ ایرانی را حفظ کنند. اهمیت این سریال بیش از هرچیزی به ایرانی بودن آن بازمی‌گردد.”

روزی روزگاری مجموعه‌ای تلویزیونی به کارگردانی و نویسندگی امرالله احمدجو ساخته سال ۱۳۷۰–۱۳۷۱ است که از شبکه اول ایران پخش شده ‌است. داستان این سریال درباره راهزنی معروف به نام مرادبیگ است که مرحوم خسرو شکیبایی نقش آن را ایفا می‌کند.

کتب دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در غرفه شماره ۴۲ راهروی شماره ۲۰ سالن ناشران عمومی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قرار گرفته و آماده بازدید علاقمندان و دوست داران کتاب و کتابخوانی است.