راهیابی مستند «دیلگ» به دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری از حضور فیلم مستند «دیلگ» در دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار خبر داد.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری فارس، قاسم اسماعیلی از حضور فیلم مستند «دیلگ» از چهارمحال و بختیاری در دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار خبر داد.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه «دیلگ» واژه‌ای ترکی و به معنای امید است، افزود: مستند «دیلگ» به کارگردانی مشترک عباس رفیعی و سید صفی‌الله حسینی و تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در بخش مسابقه دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار حضور دارد.

وی ادامه داد: مستند «دیلگ» در بخش رقابت اصلی جشنواره «روایت قهرمانان مسیر پیشرفت» حضور دارد، این مستند ۱۹ دقیقه‌ای، روایت زندگی پیرمردی است که با وجود کهولت سن و فرسودگی، به دلیل امید و نگاه ممتاز به زندگی و با همت بلند، برای کسب روزی حلال تلاش می‌کند.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با اشاره به فیلم داستانی «پسر مرد» که با مشارکت حوزه هنری چهارمحال و بختیاری و دفتر امور اجتماعی استانداری در شهرکرد تولید شد، بیان کرد: نویسنده این فیلم داستانی فاطمه برزکار است و کارگردان آن امیرحسین ریاحی است.

وی افزود: فیلمنامه این اثر با همکاری کارگاه «از ایده تا فیلمنامه» حوزه هنری چهارمحال و بختیاری تولید شده و داستان آن درباره پسری است که به دلیل مشاجره‌های پدر و مادر خود در خانواده دوست دارد خود را جایگزین پدر کند.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: حوزه هنری استان با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری تا پایان سال ۹۸ چند فیلم کوتاه با موضوع آسیب های اجتماعی (طلاق و خانواده) تولید خواهد کرد.