رئیسی «پرتره اوباما» را روایت می‌کند/ روایتی از دست‌های چدنی اوباما زیر دستکش مخملی!

مستند «پرتره اوباما» با بررسی سیاست‌های دولت آمریکا در دوره ریاست جمهوری اوباما به دنبال علت ناراحتی برخی افراد داخلی از روی کار آمدن ترامپ در امریکاست.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، محمدجواد رئیسی، از مستندسازان کشور درباره اثر «پرتره اوباما» که تهیه کنندگی آن را برعهده دارد، گفت: این مستند به کارگردانی “مهدی انصاری” و به طور کامل به صورت آرشیوی ساخته شده است و کار تدوین آن از هفته آینده آغاز می‌شود.

وی افزود: ایده اولیه ساخت مستند «پرتره اوباما» بعد از پایان دوره ریاست جمهوری “باراک اوباما” و روی کار آمدن “دونالد ترامپ” به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا شکل گرفت که در پی این اتفاق، شاهد بودیم برخی در داخل کشور از کنار رفتن اوباما ناراحت شدند.

این تهیه کننده ادامه داد: همین اتفاقات باعث شد تا به دنبال بررسی علت ناراحتی این افراد از رفتن اوباما رفتیم. مستند «پرتره اوباما» سیاست های آمریکا در هشت سال ریاست جمهوری او را بررسی می‌کند.

رئیسی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود در مورد سیاست خارجی آمریکا به موضوع دست چدنی زیر دستکش مخملی اشاره کردند و ما هم در تحقیقات و پژوهش‌های خود برای ساخت مستند «پرتره اوباما» به این نتیجه رسیدیم که سیاست های اوباما دقیقا مصداق همین حرف مقام معظم رهبری است.

وی اضافه کرد: ظاهر سیاست دولت اوباما چیز دیگری را نشان می داد و همه خواستار مذاکره بودند؛ علت هم این بود اوباما و سیاست‌های او این گونه می‌طلبید با دنیا مذاکره کند. در دوره او دولت آمریکا نه تنها با ایران بلکه با کوبا، ژاپن و بسیاری از کشورهایی که سابقه مشکلات دیپلماتیک با آنها داشتند، پای میز مذاکره آمد.

رئیسی در همین باره تاکید کرد: ضرورت ساخت این مستند به لازمه شناخت نحوه عملیات دشمن بر می‌گردد؛ در بسیاری از مواقع باید عملیات‌های دشمن را در ابعاد مختلفی بررسی کنیم که یکی از همین ابعاد عملیات دیپلماتیک است. ما باید قبل از اینکه دشمن در این مسیر به اهداف خود دست پیدا کند، عملیات، اهداف و برنامه های او را بررسی کرده باشیم.

این مستندساز خاطرنشان کرد: ما باید توسط ساخت چنین آثاری، مردم و جامعه را نسبت به سیاست های آمریکا و دولت های مختلف آن آگاه کنیم تا افکار عمومی آماده شوند تا وقتی مسئولان ما از برخی مسائل حرف می‌زنند، متوجه شوند که آیا این حرف های آنها است یا اینکه توسط دشمن طراحی شده است.

این تهیه کننده یادآور شد: با توجه به چنین مسائلی، به این فکر افتادیم تا شعارها و سیاست های دولت اوباما را پیگیری و نتیجه آن را بررسی کنیم؛ تحقیقات این مستند از ابتدای سال جاری و توسط علی صدرالدینی آغاز شد و تا امروز نزدیک به سه ماه می شود که دوستان و همکاران ما به صورت پاره وقت بر روی تحقیقات و پژوهش‌هایی که داشتیم، کار می کنند.

رئیسی در ادامه سخنانش اظهار داشت: تدوین این کار هم برعهده مهدی انصاری است و تاکنون در مسیر ساخت مستند مشکل و یا مسئله خاصی در جریان تولید این مستند سیاسی برای ما و تیم سازنده پیش نیامده است.

تهیه کننده مستند «پرتره اوباما» توضیح داد: پیش بینی می‌کنیم کار تدوین این اثر ۳۰-۴۰ دقیقه‌ای، اواخر تابستان به پایان برسد و از فصل پاییز مستند، آماده نمایش باشد.