دیدار عوامل جشنواره عمار با ننه عصمت

منفرد: جشنواره عمار نیازمند پیوند قلبی با خانواده های شهدا و مبارزان انقلابی است

دبیر اجرایی جشنواره عمار گفت: ایجاد پیوند قلبی و بهره گیری از روحیات معنوی خانواده های شهدا و مبارزان انقلابی امثال

به گزارش روابط عمومی جشنواره عمار، عصر یک روز پاییزی، در میانه روزهای مهرماه دوباره فرصتی داد تا به همراه جمعی از اعضای دبیرخانه جشنواره عمار به خانه ننه عصمت برویم.

۰۴-۲

 هوا رفته رفته رو به سرما می گذارد و یاد خاطرات سال گذشته و پویش مردمی ننه عصمت می افتم که این شیرزن انقلابی از مردم خواسته بود تا برای رزمندگان جبهه مقاومت دستکش و کلاه ببافد.

 

به خانه ننه عصمت که می رسیم، نوه اش در را روی ما باز می کند، وارد می شویم و ننه عصمت به گرمی از ما استقبال می کند، و گوشه ای می نشینیم، کاموا و میل های بافتنی ننه کنارش هستند و ننه عصمت آرام و قرار ندارد و این را می شود از بافتن شال گردنی که در کنارش هست فهمید، او دوباره به تکاپو افتاده بود تا برای فرزندانش در جبهه های مقاومت در سوریه و عراق دستکش و کلاه ببافد. او ابزار بافندگی خود را در کیف دارد و هر جا که می رود شروع به بافتن می کند.

 

دکتر به او گفته که بافتن برای دست و چشمش ممکن است خطر آفرین باشد، اما ننه عصمت عهدی بسته با جانان، عشق است، دیگر عشقی کهنه که هر از گاهی با یک عکس و یک نوشته سرباز می کند.

 

می گفت خیلی ها می گویند که ننه بیا و برای ما هم دستکش و کلاه بباف اما من این دست ها و چشم ها را جز در مسیر دفاع از مسیر اسلام خرج نمی کنم.

۰۶

سید رسول منفرد، دبیر اجرایی هفتمین جشنواره عمار در این دیدار، حضور ننه عصمت و خانواده های شهدا در جشنواره عمار را از بهترین لحظات این جشنواره برشمرد و افزود: ایجاد پیوند قلبی و بهره گیری از روحیات معنوی خانواده های شهدا و مبارزان انقلابی امثال ننه عصمت نیاز فیلمسازان و اکران کنندگان جشنواره عمار است که بزرگترین کمک ها را به جشنواره عمار کرده است.

 

وی با بیان این که اعضای دبیرخانه ششمین جشنواره عمار اذعان داشتند که ننه عصمت و نفس گرم او در دیده شدن دوره ششم جشنواره عمار و برگزاری باشکوه آن دوره از جشنواره نقش بسزایی داشت، گفت: حرکتی که سال ها پیش ننه عصمت در خلوت خود با اخلاص آغاز کرد، امروز به جریانی وسیع در وسعت جهانی تبدیل شده است.

۰۱-۲

منفرد به اهمیت کمک ها و حمایت های مردمی جهت رزمندگان در جبهه مقاومت اشاره کرد و افزود: در افطاری فعالان فرهنگی جبهه انقلاب که در ماه رمضان برگزار شد شیخ یوسف الناصری، معاون جنبش «حرکه النجباء» عراق از اهمیت حمایت های مردمی و حرکت های مردمی از جبهه مقاومت اذعان داشت.

 

در پایان این دیدار مستندی از پویش مردمی ننه عصمت که فراخوانی جهت بافتن دستکش و کلاه برای مدافعان حرم بود پخش شد و پی از آن قاب عکسی از حضور ننه عصمت در ششمین جشنواره عمار به رسم یادبود از سوی دبیرخانه جشنواره عمار به خانواده وی اهدا شد.