درخشش شبکه مستند در دهمین جشنواره فیلم عمار

هفت مستند از آثار شبکه مستند سیما در دهمین جشنواره مردمی عمار موفق به کسب جوایز و لوح تقدیر شدند.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری فارس، دهمین جشنواره فیلم عمار با معرفی برگزیدگان، تقدیر از فعالیت هنری محمدرضا سرشار و گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی به کار خود پایان داد.

در این جشنواره هیئت‌داوران در بخش مستند حافظه ملی؛ لوح افتخار این بخش را به «روایت رهبری» به کارگردانی «مهدی نقویان» به دلیل «پاسخگویی به شبهات مهم و استفاده از فیلم‌های دیده نشده و پژوهش خوب» اهدا کرد.

فانوس بخش مستند پایش و پالایش اجتماعی هم به اثر «خصوصی سوزی» به کارگردانی «محسن اسلام زاده» به دلیل «تبیین مشکلات و موانع خصوصی‌سازی، با بررسی روند خصوصی‌سازی شرکت‌های ماشین‌سازی تبریز و…» رسید.

هیئت‌داوران لوح افتخار بخش مستند جنگ نرم را نیز به اثر «پشت کوه‌های بلند» به کارگردانی «یزدان کیانی» به دلیل «به تصویر کشیدن یک روحانی تراز نظام اسلامی در یک اثر به معنای درست نقد درون گفتمانی» اهدا کرد.

همچنین فانوس بخش «مستند همت مؤمنانه» هم به دو اثر «مجموعه مستند نور (قسمت وطن آرزوها)» به کارگردانی «مهدی فارسی» به علت «تصویرگری گوشه‌هایی از جهاد فردی، جمعی و خانوادگی» و اثر «یکی از ما (سایت هسته‌ای)» به کارگردانی «امیر عسگری» به علت «پرداخت ماهرانه به الگوی بومی از اشتغال‌زایی روستایی» اهدا شد.

هیئت‌داوران این جشنواره فانوس بخش «مستند مقاومت جهانی»را به اثر «آقای تغییر» به کارگردانی «مهدی انصاری» به علت «استفاده مناسب از آرشیو و پژوهش علمی برای تبیین ماهیت نظام استکبار» اهدا کردند و لوح افتخار بخش مستند ملت قهرمان هم به «دیوارهای نخی» به کارگردانی «عباس عمرانی بیدی» به دلیل «نگاهی جدید به موضوع هم‌گرایی ملی» رسید.