داوود مرادیان با سه مستند آماده حضور در جشنواره عمار می‌شود/پرده برداری از ماجرای شهید فتنه در «بعد حصر»

داوود مرادیان کارگردان عرصه مستند با سه اثر در جشنواره مردمی فیلم «عمار» حاضر می شود.

به گزارش «عمار فیلم»، داوود مرادیان کارگردان و مستندساز درباره حضورش در نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» گفت: امسال با سه مستند «زیر تیغ»، «رویاهای آجری» و «بعد حصر» در این جشنواره حاضر می‌شوم.

وی توضیح داد: مستند «بعد حصر» که سال گذشته به دلایلی به جشنواره نرسید، ماجرای شهید علیرضا ستاری شهید فتنه است.

وی درباره دیگر اثرش بیان کرد: مستند «رویاهای آجری» در مورد تاریخچه سیاستگذاری مسکن در ۶۰ سال اخیر کشور است و پایه و اساس آن از مجله «راه» گرفته شده است.

مرادیان یادآور شد: کار ساخت مستند «رویاهای آجری» را یک سال و نیم پیش آغاز کردیم ولی به دلیل اینکه روی موضوع تسلط نداشتیم تولید آن یک سال زمان برد و الان در حال تدوین است.

مرادیان درباره کار دیگرش هم توضیح داد: مستند «زیر تیغ»، درباره تحولات ۲ سال و نیم ابتدای انقلاب و ماجرای ارتش است که در آن مقطع زیر فشار جریان ضدانقلاب، منافقین و افراد ذینفوذ بود اما پای انقلاب ایستاد به ویژه اینکه در ۴۲ روز اول انقلاب هیچ نیرویی برای حفاظت از انقلاب اسلامی نبود.

وی در پایان با بیان اینکه به دلیل ۱۲ سال تجربه کار تخصصی نظامی و امنیتی، درباره این موضوع تسلط دارد، اظهار کرد: این مستند که در ۲ قسمت ۵۰ و ۴۰ دقیقه‌ای ساخته شده و نزدیک به چهار ماه است که مشغول کار روی آن هستیم البته روایت این ماجرا مقداری هم خط قرمز دارد.