داوران بخش مسابقه انیمیشن، داستانی و تولیدات رادیویی جشنواره عمار اعلام شد

دبیرخانه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار داوران آثار بخش های مختلف این دوره از جشنواره را معرفی کرد.

به گزارش «روابط عمومی جشنواره عمار»، دبیرخانه هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار داوران آثار بخش های انیمیشن، داستانی و تولیدا رادیویی این دوره از جشنواره را معرفی کرد.

داوران این بخش ها و رزومه آنها به شرح زیر است:

انیمیشن

سید محمود رضوی

تهیه کننده سینما و تلویزیون که تهیه کنندگی آثاری از جمله ماجرای نیمروز، خانه‌ای در خیابان چهل‌ و یکم، دلبری، سیانور، معراجی ها و دهلیز را بر عهده داشته است.

حامد جعفری

حامد جعفری متولد ۱۳۶۴، مدیر گروه «هنر پویا» که در تولید انیمیشن فعالیت دارند و تهیه‌کننده فیلم سینمایی شاهزاده روم، فیلم سینمایی ۹:۲۰ در بوشهر، سریال نوروز آن سالها، سریال دره زنجفیل، سریال درنگ، اثر کوتاه نمازباران و اثر کوتاه پروانه زیبا بوده است.

محمدحسین نیرومند

محمدحسین نیرومند متولد ۱۳۴۳ مشهد و فارغ‌التحصیل رشته طراحی صنعتی است. از جمله فعالیت‌های وی می‌توان به مدیر مسئولی کیهان کاریکاتور، مدیریت گروه جوان طرح و برنامه شبکه دو سیما، دبیری شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، سرپرستی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاوره هنری مدیر مرکز تولید انیمشن سازمان صدا و سیما (صبا)، عضویت در تحریریه نشریه بین‌المللی کارتون که در آمریکا منتشر می‌شود، داوری دو سالانه بین‌المللی کارتون تهران، ریاست سازمان توسعه سینمایی سوره و… اشاره کرد. وی انتشار کتاب «طنز مصور»، کتاب «کلاه به سرهای ابوغریب» و تألیف ده‌ها مقاله در ارتباط با آموزش کاریکاتور را در کارنامه خود دارد. نیرومند هم اکنون، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس است. نیرومند، داوری چهار دوره جشنواره عمار را نیز برعهده داشته است.

 داستانی

مسعود ده نمکی

مسعود ده‌نمکی متولد ۱۳۴۸ در اهر، روزنامه‌نگار، فعال سیاسی و کارگردان است. او در دهه ۱۳۷۰ از اعضای فعال انصار حزب الله بود و همزمان با روزنامه‌نگاری در نشریه یالثارات و چند نشریه دیگر، مدت‌ها به عنوان سردبیر و مدیرمسئول نشریه‌های شلمچه و جبهه مشغول به فعالیت بود.

وی دانش‌آموخته رشته علوم سیاسی از دانشگاه آزاد می‌باشد و مستندهای فقر و فحشا و کدام استقلال؟ کدام پیروزی؟ از ساخته های او در دوران اصلاحات است. دیگر آثار او در عرصه سینما و تلویزیون عبارت اند از: فیلم اخراجی‌های ۱، ۲ و ۳؛ رسوایی؛ معراجی‌ها؛ رسوایی۲ و سریال‌های دارا و ندار و معراجی‌ها.

ابوالقاسم طالبی

ابوالقاسم طالبی در سال ۱۳۴۰ در اصفهان به دنیا آمد. او فارغ التحصیل حقوق قضایی است. طالبی فعالیت هنری خود را با نگارش قصه های کوتاه آغاز کرد و نخستین نمایشنامه اش را با نام “آن کس که نداند” در اصفهان نوشت و پس از ساختن چند فیلم کوتاه ۱۶ میلیمتری و ویدیویی، فعالیت در سینمای حرفه ای را از سال ۱۳۷۱، به عنوان دستیار کارگردان در فیلم “بر بال فرشتگان” به کارگردانی جواد شمقدری آغاز کرد.

طالبی پست های مدیریتی مختلفی در طول سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی برعهده داشته است. او یکی از بانیان “موسسه رسانه های تصویری” و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوران وزارت مصطفی میر سلیم بوده است. طالبی از سال ۱۳۷۴ فعالیت مطبوعاتی خود را با مدیرمسئولی و سردبیری هفته نامه “سینما ویدئو” آغاز کرد. فیلم های “ویرانگر”، “آقای رئیس جمهور”، “نغمه”، “جنگ کودکانه”، “عروس افغان”، “دست های خالی” و دو سریال “بازگشت پرستوها”، “به کجا چنین شتابان” “قلاده‌های طلا” از از فعالیت های سینمایی و تلویزیونی او هستند و هم اکنون نیز فیلم سینمایی یتیم خانه ایران جدید ترین ساخته او، در سینمایهای کشور در حال اکران است.

حسن عباسی

حسن عبّاسی متولد ۱۳۴۵ در ازنا، رئیس اندیشکده یقین و مرکز بررسی‌های دکترینال است. شهرت او به دلیل سخنانش در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست، سینما، اقتصاد، تاریخ و فلسفه است و از او به‌عنوان تئوریسین یا استراتژیست در بخشی از جریان اصولگرایی یاد می‌شود.

دیدگاه‌های سیاسی اصلی عباسی اتخاذ رویکرد تهاجمی در مقابل غرب، عدم سازش بر سر مسائل هسته‌ای، مبارزه با گرایش‌های لیبرالیستی و سکولاریستی در ایران، تأکید بر «تهاجم فرهنگی» غرب و «جنگ نرم»، و لزوم بازنگری در آموزش علوم انسانی در ایران هستند

 

حمید بهمنی

حمید بهمنی متولد ۱۳۳۹ شیراز، فارغ التحصیل کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر است. وی فعالیت سینمایی خود را با کارگردانی فیلم های کوتاه آغاز کرد ازجمله فعهالیت های او کارگردانی  آثاری چون گام های شیدایی(۱۳۹۱)، گلوگاه شیطان(۱۳۸۹)، آن مرد آمد(۱۳۸۶) و آخرین نبرد(۱۳۷۶) است

سید ناصر هاشم زاده

متولد ۱۳۳۳ تهران و فارغ‌التحصیل فلسفه دانشگاه تهران است. وی نویسنده مقالات فلسفی – هنری در مجلات و مطبوعات بوده است و تألیف و نگارش آثار متعدد تحقیقی و ترجمه‌ای مانند «انصار الحسین»، «عیار دانش»، «فرمان» (عهدنامه) و همچنین آثار ادبی همچون «رویای گمشده»، «ایمان یک غریب» و رمان «او سلمان شد» را در کارنامه دارد.

از فعالیت‌های او در عرصه سینما نیز می‌توان به سردبیری نشریه «نقد سینما» و همچنین نوشتن فیلم‌نامه‌های «بید مجنون» و «سیب و سلما» و همچنین مشارکت در فیلم‌نامه‌های «دلخون»، «آواز گنجشک‌ها»، «مرزی برای زندگی» و «زیر نور ماه» اشاره کرد.

رادیویی

علی خدابخشی

علی خدابخشی در سال ۵۵ در شهر مشهد متولد شد.فارق التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه اما صادق است.۱۰سال در صدا وسیما مدیر گروه سیاسی بوده است .وبه کار روزنامه نگاری هم پرداخته است. سمینار هایی در مورد رسانه و اقتصاد همداشته است.در حال حاضر مشاور مدیر مسئول کیهان ودبیر انجمن اسلامی ذکام هستند

بهروز رضوی

بهروز رضوی-گوینده و مجری صدا و سیما، مدرس دوره های گویندگی و فن بیان در سال ۱۳۲۶ در یزد متولد شد. بهروز رضوی همکاری خود را با رادیو در سال ۱۳۴۷ به عنوان گوینده آغاز کرد. وی روایت مجموعه مستند ایران را بر عهده داشته و در فیلمهای زیر به عنوان بازیگر نقش‌آفرینی کرده است: ۱ – نجات‌یافتگان (۱۳۷۴) ۲ – آبادانی‌ها (۱۳۷۱) ۳ – شعله‌های خشم (۱۳۷۱) ۴ – دادستان (۱۳۷۰) ۵ – شانس زندگی (۱۳۷۰) ۶ – یکبار برای همیشه (۱۳۷۰) ۷ – آب را گل نکنید (۱۳۶۸) ۸ – جستجوگر (۱۳۶۸) ۹ – ردپایی بر شن (۱۳۶۶) ۱۰ – محموله(۱۳۶۶).

سینا واحد

سینا واحد متولد سال ۳۲در تهران است محقق تاریخ   شاعر و نویسنده.دارای دکترای افتخاری از دانشگاه ارژانتین.از فعالیت های او میتوان به مشاور فرهنگی رئیس جمهور  کاردارفرهنگی ایران در آرژانتین   عضو شورا فارابی  عضو شورای عالی سینما   عضو گروه اجتماعی صدا و سیما   عضوشورا گروه تلوزیونی بنیاد شهید    عضو شورا موسیقی صدا و سیما    عضو شورای فیلم و سریال شبکه یک      عضو هیئت داوران اولین جشنواره موسیقی فجر    عضو شورا عالی صدا وسیما     عضو هیئت داوران جشنواره تئاتر دفاع مقدس؛ او هم اکنون برای روزنامه قدس می نویسد

علی فروغی اصل

علی فروغی اصل، رییس بسیج صداوسیما و دانش آموخته دانشگاه امام صادق(ع) است. وی در دوران تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حقوق عمومی دانشگاه امام صادق علیه السلام ، جانشین بسیج دانشجویی این دانشگاه بوده و قایم مقام بنیاد اندیشه های امام در نهاد رهبری در دانشگاه ها، فرمانده پایگاه بسیج، عضویت در شورای معارف صدا و نیز شوراهای عالی فیلم، پویانمایی و شورای عالی کتاب بسیج را در کارنامه  فعالیت های فرهنگی و هنری خویش دارد.

او ضمن بنیان‌گذاری انجمن قلم ایران، در چهار دوره، با بالاترین رای، به عنوان رییس هیئت مدیره انجمن قلم انتخاب شده است و هم‌اکنون در کنار دکتر ولایتی، به عنوان نایب رییس پنجمین هیئت مدیره این انجمن فعالیت می‌کند.

سرشار تا به حال پنج کتاب وی به زبانهای انگلیسی، عربی و اردو ترجمه و منتشر شده است. ضمن اینکه سه فیلم سینمایی از آثار وی ساخته شده و پنج کتاب درباره زندگی و شخصیت فرهنگی سرشار، تالیف و منتشر شده است.

رحیم مخدومی

در سال ۱۳۴۵ در ورامین متولد شده و تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس در رشته علوم تربیتی ادامه داده است و از معلمین دلسوز کشور می‌باشد و در عین حال با بسیج، سپاه، جهاد سازندگی و سازمان تبلیغات اسلامی همکاری داشته است. از آثار او، کتاب جنگ پابرهنه کتاب منتخب دفاع مقدس، نرگس، مالک خیبر و پروانه‌های عرصه خبر کتابهای برگزیده جشنواره کتاب معلم می‌باشند.

«چه کسی ماشه را خواهد کشید»،«جنگ پا برهنه»،«آنان که رفتند»،«نرگس»، «یک آسمان هیاهو»، «معلم فراری»،«هر کسی کار خودش»،  کتاب ها