حضور یک مستندساز با ۶ اثر در جشنواره عمار

محمدمهدی بهرامی‌نژاد کارگردان و مستنندساز از حضور خود با شش اثر در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار خبر داد.

به گزارش «عمار فیلم»، محمدمهدی بهرامی نژاد کارگردان و مستنندساز که با ۶ اثر مستند خواهان حضور در نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار شده است، در سخنانی، گفت: مستند «زینب» نخستین مستندی است که آن را برای حضور و نمایش در این دوره از جشنواره به دبیرخانه آن تحویل دادم. این مستند که به شیعیان فوعه و کفریا می‌پردازد و با محوریت پرستار خانمی ساخته شده است که با وجود تمام مشکلاتی که دارد از سایر مجروحان جنگ سوریه پرستاری می‌کند.

وی افزود: اثر دیگر من مستندی با عنوان «در قفس» است. این فیلم مستند در کشور عراق ساخته شده و به ماجرای اسارت دختران ایزدی در دستان داعش می‌پردازد. در این مستند از زبان این دختران ایزدی ماجراها و وقایعی که بر آنها گذشته را می‌بینیم و می‌شنویم. سومین اثرم هم مستند «به گزارش رویا» نام دارد که درباره فعالیت‌های و اقدامات یک خبرنگار عراقی است.

بهرامی نژاد خاطرنشان کرد: اثر دیگری که برای حضور و نمایش در این رویداد سینمایی آماده کردم فیلم «جزیره آتش» نام دارد که بررسی عملیات آزادسازی خالدیه از چنگال گروه تروریستی داعش می‌پردازد.

وی اضافه کرد: مستند «سفری به سوی مرز» کار دیگری است که برای حضور در این دوره از جشنواره عمار آماده کردم. این فیلم به یکی از افراد رسانه‌ای نیروهای حشدالشعبی عراق می‌پردازد. این مستند ماحصل سفر ۴۵ روزه ما با این فرد از اطراف بغداد تا نزدیکی های مرز عراق و سوریه است.

این مستندساز یادآور شد: آخرین اثری هم که امیدوارم که برای حضور و نمایش در این جشنواره برسد «داستان ابوذر» نام دارد که داستان مستندساز و کارگردانی است که علاقه‌مند سفر به عراق و سوریه است؛ اما در این راه با مسائل و مشکلاتی روبرو است. کار ساخت این مستند «داستان ابوذر» در مراحل پایانی است و از آنجایی هم که تا امروز سه سال برای ساخت آن زمان صرف کردم امیدوارم که به این دوره از جشنواره سینمایی برسد.

نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، ۶ تا ۱۶ دی ماه ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود و علاقمندان تا ۲۰ آبان فرصت دارند آثار خود در سایت AmmarFilm.ir ثبت و حداکثر تا ۲۵ آبان تحویل دبیرخانه جشنواره دهند. همچنین از آبان ماه سال جاری تا ۳۰ مهر سال آتی اکران‌های مردمی این جشنواره هم در شهرها و روستاهای کشور برگزار می‌شود.