حجت‌الله عدالت‌پناه:

حضور کشتی‌های چینی در خلیج فارس مستند شد/ پرونده اختلاس در «داد۲»

حجت‌الله عدالت‌پناه کارگردان مستند «داد» از ساخت مستندهای «داد ۲» و «ترال» با تمرکز بر دو پرونده پرحاشیه خبر داد.

به گزارش «عمار فیلم» به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الله عدالت پناه کارگردان عرصه مستند درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: در حال حاضر مراحل پایانی تدوین مستند ۶۰ دقیقه ای «داد ۲» را سپری می‌کنیم که محور اصلی این اثر درباره اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی افزود: از ۲ سال پیش که خبرهایی مبنی‌بر وقوع یک اختلاس بزرگ در این صندوق که متعلق به معلمان است، منتشر شد، ما به تحقیق درباره این مساله مهم پرداختیم تا علل وقوع چنین اتفاقات و راهکارهای پیشگیری از آن‌ها را پیدا کنیم. از همین رو در «داد ۲» با نمایندگان مجلس و تعدادی از افرادی که مسئولیت تحقیق و تفحص در این پرونده را داشته‌اند، صحبت کردیم.

عدالت پناه عنوان کرد: این اثر هم همچون «داد» روایتی جستجوگرانه دارد از همین رو در خلال «داد ۲» می‌بینیم که چند دانشجو در پی پیدا کردن زوایای مختلف شکل‌گیری اختلاس هستند.

این کارگردان اضافه کرد: ما در این مستند علاوه‌بر انجام مصاحبه‌هایی با شخصیت‌های سیاسی و قانونگذار با شخصیت‌های علمی درباره زوایای اقتصادی اختلاس‌ها هم به گفتگو پرداخته‌ایم و بر همین اساس «داد ۲» وجوه علمی نیز دارد.

عدالت پناه درباره دیگر فعالیت‌هایش گفت: چندی پیش فیلمبرداری مستند «تِرال» را در هرمزگان به پایان رساندیم که این اثر به حضور کشتی‌های چینی در دریای خلیج فارس می‌پردازد.

وی در پایان اظهار کرد: پس از آماده‌سازی این ۲ مستند، برای حضورهای جشنواره‌ای این آثار تصمیم‌گیری می‌کنیم.